Güncel

Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

Celsius, iflastan çıkmak için donuk bir kurtarma planını açıkladıktan sonra tepkiyle karşı karşıya.

Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

Devam eden iflas duruşmasının ortasında, artık çökmüş olan kripto borç veren Celsius Network, halka açık bir kurtarma şirketi olarak yeniden markalaştırarak süreçten çıkma planını açıkladı.

Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı

Celsius avukatları, plan onaylanırsa, varlıkları belirlenmemiş bir eşiğin üzerinde kilitli olan alacaklıların Varlık Paylaşımı Simgesi (AST) adı verilen bir belirteç alacağını paylaştı. Özellikle alınacak AST, varlıklarının değerini yansıtacak ve sahipleri, temettü kazanma veya bunları açık piyasada satma hakkına sahip olacaktır.

Ancak plan, kripto topluluğundan tepki aldı ve yorumcular bunu potansiyel bir dolandırıcılık olarak nitelendirdi. Özellikle, Crypto_Tolkien takma adlı bir Twitter kullanıcısı ve yorumcusu, kullanıcıların orijinal olarak yatırdıkları kripto para birimleri yerine yeni bir token verilmesini sorgularken, yeniden yapılanmanın bir aldatmaca olduğunu öne sürdü.

“Sahte yeniden yapılanma, platformlarında kilitlenmiş fonlarınızın daha fazlasını çalmak ve size Bitcoin, Eth veya Link'iniz yerine değersiz bir “NEWCO” jetonu vermek için yapılan bir aldatmacadır. Kendi planları dışında başka bir planın değerlendirilmesini engellemeye çalışıyorlar” dedi.

Celsius, iflastan çıkmak için kurtarma planını açıkladı - Resim : 1

Ödeme eşiğiyle ilgili tartışma

Celsius avukatlarının konu hakkında Teminatsız Alacaklılar Komitesi (UCC) ile devam eden tartışmalar olduğunu belirtmesiyle, tokenin serbest bırakılması için eşiğin belirlenmediğini belirtmekte fayda var. Sonuç olarak Crypto_Tolkien, iki kuruluşun daha fazla para çalmayı planladığını iddia etti.

"Celsius ve UCC şu anda, Celsius'un geri alma yoluyla iflas ilan etmesinden 90 gün önce çektiğiniz paranızı çalmayı planlıyor. O parayı vergi ya da hastane faturaları için kullanmış olman umurlarında değil. Evine haciz koyacaklar, maaşına haciz koyacaklar” dedi.

Doğru teklifleri alamamak

Gerçekten de, Celsius'a göre, şirketin doğru teklifleri alamayınca toparlanma seçeneği araştırıldı. Ancak platform, toparlanmanın kısmi olacağını açıklıyor.

Şu anda, kurtarma planının, varlıkların platformdan çekilmesine ilişkin önceki bir güncellemeyi etkileyip etkilemeyeceği belli değil. Özellikle Celsius sorunları, şirketin likidite sorunlarını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini durdurmasının ardından başladı.

Finbold tarafından bildirildiği üzere mahkeme, Celsius'un fonları diğer varlıklarla karıştırılmamış belirli müşterilere mevduatları iade etmesi gerektiğine karar verdi. Sonuç olarak Celsius, ileriye dönük olarak daha fazla iletişim kuracağını duyurdu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.