Güncel

Cenevre Otomobil Fuarı 2012!

Cenevre'de yapılan Otomobil fuarı bu yıl da dikkatleri üzerine çekti!


Otomobil severler bu yıl Cenevre Motor Show'da buluştu, gösterinin bu yılki sloganı ise "Driving into the future - Geleceğe Sürüş". Cenevre'nin ilk resmi açıklaması ise COTY 2012 anonsu oldu.

Avrupa'nın genişletilmiş menzilli ilk elektrikli otomobili Ampera "Yılın en iyi Otomobili" seçildi. Gösteride Opel, BMW ve Ferrari gibi ünlü markalar katılımcı ve izleyenlerde büyük bir etki bıraktı. Hybrid arabaların da uygulamaya konmasıyla daha çevreci ve tasarruflu araçlar gündeme geldi. Firmalar adeta otomobilleri yarıştırdı.

1343049214_mitsubishi-outlander-plug-in-hybrid-version1.gif

Diğerleri gibi Opel CEO'su Karl-Friedrich Stracke, basın toplantısında yaptığı konuşmada, yakıt tasarruflu ve çevreci motorlar üretmek üzere yapılan çalışmalarını hızlandıracaklarını açıkladı. Yeni LPG ve CNG motorlar ve Hidrojen gibi alternatif yakıtlar ile Euro 6 standartlarını karşılayarak yakıt tasarrufunda liderlik pozisyonunu hedeflediklerini belirtti.

1343049246_mansory-mclaren-mpv4-12c-110312.jpg

Basın toplantısının başlıklarından biri de General Motors'un PSA Peugeot Citroen ile kurduğu ittifaktı. Her iki şirketin de eşit şartlarda söz sahibi oldukları ittifak, ortak platformda otomobil üretimi ve ortak satın alma prosedürünü öngörüyor.


Cenevre Motor Show'da tanıtılan otomobilleri incelemek için 'ye uğramayı unutmayın!
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.