Güncel

Cep telefonu fotoğrafçılığının kitabı olur mu demeyin!

Fotoğraf Cepte, cep telefonuyla fotoğraf çekmenin püf noktalarını dünyanın dört bir yanında çekilmiş örnek fotoğraflar ile anlatıyor.


Fotoğraf Cepte isimli kitap cep telefonuyla fotoğraf çekmenin püf noktalarını dünyanın dört bir yanında çekilmiş örnek fotoğraflar ile anlatıyor. Fotoğraf sanatına ilgi duyan herkesi temel fotoğrafçılık bilgileriyle donatıyor. Kitabın yazarları Gökhan Korkmazgil ve Umut Ersoy “Cep telefonuyla nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim?” sorusunun yanıtının artık bu kitapta olduğu dile getirmektedir.

Cep telefonları günümüzde pek çok konuda rüştünü ispatlamış durumda. Artık hem bilgisayarımız, hem özel sekreterimiz, hem de en pratik iletişim aracımız olarak hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bu “akıllı” cihazlar, aynı zamanda gelişmiş kamera ve lens teknolojileriyle tutkularımızın, hayallerimizin ve heyecanlarımızın sınırlarını genişleterek önümüzde eşsiz anları kolayca ölümsüzleştirmek adına yeni kapılar açıyor. İletişimi ve yeni diyalog yöntemlerini geliştiren cep telefonları, bugün dünyayı kasıp kavuran “selfie” fırtınasının da ötesinde, artık toplumsal olaylarda bile en etkili görsel paylaşımların altına imza atıyor.

En iyi fotoğraf makinesi yanınızda olandır!

1405346338_fotografcepte2.jpg

İşte mobil fotoğraf sanatının ve mobil haberciliğin gündelik hayatımıza bu kadar işlediği bir dönemde, cep telefonuyla çekilen fotoğraflarda görsel anlatım sanatının derinliklerine inen yepyeni bir kitapla karşı karşıyayız. 

1405346354_fotografcepte3.jpg

Fotoğrafçılığın her türüne tutkuyla yaklaşan Gazella Turizm, özellikle seyahat fotoğrafçılığına verdiği önemi bu kez Fotoğraf Cepte adıyla derlediği bu kitapla gösteriyor. Gazella Turizm’in foto-safari turlarının bir parçası olarak Gazella Yayınları’ndan çıkan kitap, cep telefonu fotoğrafçılığının temellerine ve imkânlarına giriş niteliğinde, ilgi alanımıza göre hepimize bambaşka tüyolar veriyor. 

1405346367_fotografcepte4.jpg

Uyum, zıtlık, renk gibi kompozisyon öğelerinden farklı ışık koşullarında en iyi çekim tekniklerine kadar farklı konu başlıklarını örnek fotoğraf ve yorumlarla işleyen kitap, Gazella Turizm’in uzmanlık alanı olan seyahat fotoğrafçılığına ağırlık verirken, son yıllarda dünya gündemini yönlendiren yurttaş gazeteciliğinin ve sosyal ağların önemine de değiniyor. Kitabın sonunda yer alan sözlük ise, temel fotoğrafçılık tekniklerine hâkim olmak için iyi bir başlangıç olarak göze çarpmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.