Güncel

Cep telefonunda yeni taksit düzenlemesi!

Cep telefonu ve benzeri elektronik ürünlerde yeni bir taksit düzenlemesi yapıldı. İşte yeni döneme ait detaylar.

Cep telefonunda yeni taksit düzenlemesi!

Dün BDDK tarafından yapılan bir düzenleme ile kredi kartı ile alışverişlerde taksit miktarlarında yeni bir dönem başlamıştı.T icaret Bakanlığı da bu düzenlemeyle uyumlu olması için benzer bir değişiklik yaptığını duyurdu.

Ticaret Bakanlığı, BDDK'nin kredi kartı taksit sınırlamasına uyum için perakende ticarette taksit sayısını yeniden düzenledi. Fiyatı 3 bin 500 lira üstünde olan cep telefonu satışlarında 3 ay, tablet bilgisayarda 6 ay taksit yapılacak. Konut hariç taksitli mal ve hizmet satışında taksit 12 ayı aşmayacak.

Yapılan yeni düzenleme ile aşağıdaki adımlar atıldı:

  • Fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan cep telefonu satışlarında 3 ay
  • Video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya satışlarında 4 ay
  • Tablet bilgisayar satışlarında 6 ay
  • Fiyatı 5 bin liranın altında olan televizyon satışlarında 9 ay, 5 bin lira ve üzerinde olan televizyon satışlarında 4 ay
  • Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli küçük ev aletleri gibi elektrikli eşya satışlarında 9 ay.

Bu yeni düzenleme ile yukarıdaki kategorilerde yapılan satışlarda belli sınırlamalar olacak ve yapılan satışlarda bu sınırlamalara uyulacak. Atılan adımların ekonomik istikrar için yapıldığı düşünülüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

  

Yorumlar
türk
dalgami geciyonuz zaten 3aydi
Cevapla
Murat
Taksit düzenlemesi yapmışlar sözde kim nasil alirsa alir kardesim yap pesin fiyatina 12 taksit illa kisitlayip bankanin yolunu gostermek dimi kredi ceksin vatandaş oto boka
Cevapla
Adana
3000 altında telefonmu var halkını fakirleştiriyosun 12 taksiti ödeyemen 6 taksıtı nasıl ödicek zaten yok hepten yok ediyosunuz bu durumda kimse bişe alamaz 5maaş alanlar hariç!!!
Cevapla
By_vural
Birakin milleti nasil alirsa alsınlarda.millet kredi çekmekten anasi ağladı.kredi kartimiz var taksitle cep telefonu alamiyoruz böyle saçmalik olurmu zorla milleti kredi çektiriyorlar gerek yokki
Cevapla
Noob
Çok güzel bir uygulama olmuş, hükümete tam destek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.