Güncel

Elektronik ürünlerde taksit sayısı düşürüldü!

BDDK yeni bir düzenleme ile elektronik eşya alımındaki taksit sayılarını düşündü. İşte düzenlemenin detayları.

Elektronik ürünlerde taksit sayısı düşürüldü!

Geçtiğimiz aylarda yapılan bir düzenleme ile elektronik ürünlerde taksit sayıları artırılmıştı. Şimdi yapılan yeni bir düzenleme ile artırılan bu sayılar tekrar düşürüldü. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK kredi taksit sayılarıyla ilgili yeni düzenlemeyi yürürlüğe koydu. Buna göre televizyon alımlarındaki üç bin beş yüz Türk Lirası sınırının beş bin Türk Lirası olarak değiştirilmesine karar verildi. Fiyatı beş bin Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında taksit miktarı dokuz ay olarak belirlendi (daha önce bu rakam 12 aydı). Fiyatı beş bin Türk Lirası ve üzerinde olan televizyon alımlarında dört ay olan taksit uygulamasının ise sürmesine karar verildi.

Benzer şekilde mobilya ve beyaz eşya alımında kredi kartına taksit 12 aydan 9 aya indi. Öte yandan taşıt kredilerinde de yeni bir düzenleme yapıldı. Fiyatı 120 bin TL ve altında olan taşıt alımında kredi vadesi 60 aydan 48 aya indi. 120 bin ile 300 bin TL arasındaki araçlarda kredi vadesi 48 aydan 36 aya indi.

Benzer bir düzenleme altın alımlarında da yapıldı. Altın alımında kredi kartına taksit sayısı 6 aydan 3 aya indi. Yeni düzenleme yürürlüğe girdi ve bundan sonra yapılacak alışverişlerde yukarıdaki kategorilerde yazıldığı sayıda taksit uygulanabilecek.

  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.