Güncel

CES 2016: Lenovo ve Google ortaklığında Project Tango geliyor

Lenovo ve Google CES 2016'da yeni Project Tango'yu tanıtacak.

CES 2016: Lenovo ve Google ortaklığında  Project Tango geliyor

Google’ın ilk olarak 2014 yılında tanıttığı Project Tango’yu hatırlayanlarınız vardır.  Project Tango cihazları kamera, jiroskop ve hızölçeri aynı bünyede toplayarak altı serbestlik düzeyi hareket takibi yapıyor ve geliştiricilere bir cihazın 3D hareketini takip ederken aynı anda ortamın haritasını çıkarma imkânını tanıyor.  Bu beceri, özellikle gerçek dünya 3D oyun, iç mekân navigasyonu, sanal ve zenginleştirilmiş gerçeklik deneyimleri gibi uygulamalar için oldukça kullanışlı oluyor.

Google Project Tango ile mobil cihazın kamerasını gözünüz gibi kullanarak oyun ve uygulamalarda daha gerçek bir deneyim yaşamamızı hedefliyor. Bu özel Android'li telefonun donanımları ve yazılımları, cihazın tüm hareketlerini izleyecek ve ortamın 3 boyutlu haritasını çıkarmasını sağlayacak biçimde özelleştirilmiş.

Google 2014 yılında Project Tango akıllı telefon prototipinin hemen ardından Google Project Tango tableti de geliştiricilere sunmuştu. Akıllı telefon sadece 200 adet olarak yayınlanırken, Project Tango tablet 4000 adet üretildi ve geçen yıl aygıt 1024 $ fiyat etiketi ile geliştiricilere sunuldu.

Lenovo ve Google tarafından yayımlanan bir teaser, 7 Ocak Perşembe günü CES kapsamında Project Tango’nun tanıtılacağını ima ediyor. Bakalım Google ve Lenovo işbirliği ile Project Tango nasıl bir şekilde karşımıza çıkacak? Önümüzdeki birkaç gün içinde hep birlikte göreceğiz.

1451898737_protan.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.