ChatGPT'ye 2030'da XRP fiyatının ne olacağını sorduk. İşte söylediği şey!

ChatGPT'ye 2030'da XRP fiyatının ne olacağını sorduk. Vermiş olduğu yanıta yazımızın devamından birlikte göz atalım.

ChatGPT'ye 2030'da XRP fiyatının ne olacağını sorduk. İşte söylediği şey!

Metin tabanlı yapay zeka ( AI ) platformu ChatGPT'nin lansmanı, XRP gibi kripto para varlıklarının gelecekteki fiyatlarına ilişkin öngörü sağlamak da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda fayda sağladığından, halkın teknolojiye olan ilgisini yeniden canlandırdı.

ChatGPT'ye 2030'da XRP fiyatının ne olacağını sorduk. İşte söylediği şey!

Bunu göz önünde bulundurarak, ChatGPT'den XRP'nin 2030'a kadar grafik modelleri, teknik analiz ( TA ) gibi çeşitli metriklere ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) verdiği yasal mücadelenin sonucuna göre olası fiyatını paylaşmasını istedik.

Olduğu gibi, yapay zeka aracı, yasal belirsizlik, değişken piyasa duyarlılığı, teknolojik gelişme ve diğer faktörlere atıfta bulunarak, 2030 yılına kadar XRP fiyatının güvenilir bir tahminini sağlamanın zor olduğu konusunda ısrarcı olmaya devam etti.

“XRP de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatı oldukça belirsiz ve diğerlerinin yanı sıra yasal değişiklikler, pazar eğilimleri ve teknolojik gelişmeler gibi birçok faktöre tabi. Teknik analiz, geleneksel grafik modelleri ve AI algoritma tahminleri için çeşitli araçlara erişim olsa bile, kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatını doğru bir şekilde tahmin etmek imkansız.”

Ripple - SEC Etkisi

Bununla birlikte ChatGPT, Ripple - SEC davasının etkisini kabul etti ve bu dava için daha önce "Ripple'ın XRP'nin bir menkul kıymet olmadığına dair argümanı muhtemelen daha ikna edici olacaktır" diyerek şirketin XRP'nin "için kullanıldığı" konusundaki ısrarlı gerekçesini vurguladı. Bir yatırım olarak değil, bir para birimi olarak yıllarca, bu da XRP'nin bir menkul kıymet olmadığı iddiasını daha da destekliyor.

AI'ya göre:

"Ayrıca, Ripple - SEC davasının sonucunun da muhtemelen XRP'nin gelecekteki fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olacak, ancak davanın sonucu şu anda bilinmiyor."
Son olarak ChatGPT, "herhangi bir yatırım kararı verirken dikkatli olun ve ilgili riskleri kapsamlı bir şekilde araştırıp anlayın."

XRP fiyat analizi

Mevcut durumda, XRP, 13 Şubat'ta alınan en son verilere göre, son 24 saatte %5,42, önceki yedi güne göre %9,07 ve geçen aya göre %5,98 düşüş dahil olmak üzere birden fazla grafikte düşüşler kaydediyor.

ChatGPT'ye 2030'da XRP fiyatının ne olacağını sorduk. İşte söylediği şey! - Resim : 1

XRP 30 günlük fiyat analizi. Kaynak: Finbold

Bu arada, CoinMarketCap'teki kripto para birimi topluluğu, XRP'nin fiyatı için yükseliş beklentilerine sahip ve 28 Şubat'a kadar 0,4133 dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.