Güncel

Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Şimdi neler olacak? İşte detaylar...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, BaBala TV'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşım nedeniyle Oğuzhan Uğur'a soruşturma başlattı.

Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı! Şimdi neler olacak? İşte detaylar...

Türkiye’nin Kahramanmaraş ilinde 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki büyük sarsıntı meydana geldi. 10 ilde büyük yıkımlara neden olan bu deprem, dezenformasyon haber problemini de beraberinde getirdi. Son olarak sahibi olduğu BaBala TV’nin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan yalan haber nedeniyle Oğuzhan Uğur’a soruşturma açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Oğuzhan Uğur’a soruşturma başlattı!
Geçtiğimiz saatlerde BaBala TV’nin Twitter hesabı üzerinden Kahramanmaraş Kumçatı Köyü ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarlarının çatladığına dair paylaşım yapıldı. Daha sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, haberin yalan olduğunu açıkladı. Bunun üzerine BaBala TV ekibi ilgili paylaşımı sildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, paylaşımın vatandaşlar arasında korku ve panik yaratması, bu nedenle arama kurtarma çalışmalarında aksama yaşanması nedeniyle Oğuzhan Uğur‘a soruşturma başlattı.

Soruşturma açılmadan önce Oğuzhan Uğur, bir kullanıcının yorumu üzerine haberin bakanlık yetkilisi tarafından teyit edildiğini açıklamıştı. Hatta bu konuyla ilgili yapılan yazışma görsellerinin de halen durduğunu belirtmişti.

Yorumlar
sedat
oğuzhanın başını çektiği babalanın yaptığı bu yalan haberle birlikte arama kurtarma ekipleri bile çalışmaları bırakmış ya belli bir süre valla yazıklar olsun bide bakalnlık tarafından teyit edildi diyerek yalanlarına bi yalanla daha kılıf bulmaya çalışmışlar. amaçları ne bilmiyorum ama kendilerini devletle eşdeğer görmeye başladılar hadlerini bilseler iyi olur. ohal ilan edildi . şimdi yalanları direk cezalandırılcak. önceki gibi yalan haber yapayım uutulur diye bir durum yok. keşke sadece yardımlarla ilgilenselerdi haluk levent gibi. ama bunların amaçları farklı belli oldu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.