Güncel

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu!

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın yaptığı açıklama sonrasında Brezilya'da teslim oldu.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu!

Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişi dolandıran Mehmet Aydın, Brezilya'nın Sao Paulo kentinde Türk Başkonsolosluğu'na teslim oldu. 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon 972 bin TL para alarak yurtdışına kaçan Mehmet Aydın birkaç aydır farklı ülkelerden paylaşımlar yapıyordu.

Çiftlik Bank kurucusu teslim oldu!

Dün yaptığı bir açıklama ile teslim olacağını duyuran Mehmet Aydın, sözünü tuttu ve Brezilya'nın Sao Paulo kentinde Türk Başkonsolosluğu'na teslim oldu. Mehmet Aydın, avukatları aracılığıyla dün akşam saatlerinde Sözcü gazetesine gönderdiği videoda ''Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım" demişti.

Mehmet Aydın şu açıklamayı yapmıştı:

''Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık.

Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim.

Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.''

Yorumlar
Titanli
Paralar bitti ..tosunum teslim Oldu.yiyecek kadınlara harcayacak para kalmadı.rn iyisi hapishanede yemek var diyrekmi teslim oldu..
Cevapla
Çetin Bayraktar
Türkiye ye gelsin burada onu aklarlar iki sene yatar parasına da dokunmazlar kendine temiz bir sayfa açar...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.