Güncel

Çiftlik Bank kurucusu teslim oluyor. Darısı Thodex'in başına!

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın yayınladığı bir video ile teslim olacağını açıkladı. İşte mağdurları sevindiren detaylar.

Çiftlik Bank kurucusu teslim oluyor. Darısı Thodex'in başına!

Binlerce kişiyi dolandırıp ortadan kaybolan ve yurtdışına kaçan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim olacağını açıkladı. Bu açıklamanın doğruluğu tartışılsa da Aydın yaptığı bir paylaşımla teslim olacağını duyurdu. 

İlk olarak Ağustos 2016 tarihinde kurulan Çiftlik Bank. benzerlerinde olduğu gibi internet üzerinden yatırım yapılmasını sağlayan bir oyundu. Bu yatırımlar sayesinde iddialara göre yüzde 40'a yakın kazanç elde edilebiliyordu. Bu kazanç üye davet ettikçe de artıyordu. Saadet Zinciri olarak bilinen sisteme yeni üye kaydı olduğu sürece sorun yaşanmadı. Ancak 2018 yılının başında sistem çökmeye başlayınca sistemin kurucusu Mehmet Aydın 132 bin kişiden topladığı 1 milyar liranın 500 milyon TL ile ortadan kayboldu.

 
 
Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın teslim olacak işte o video:
 

“Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı. Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.”

 
Yorumlar
sinan
Parası bitince thodex kurucusu da geri döner. İnsanlar para yatıracağı coin kadar borsayıda araştırmalı bence. Şuan binance ve paritex te işlem yapıyorum özellikle paritex müşterilerinin varlıklarının %95ni soğuk cüzdanda tuttuğunu açıklamıştı
Cevapla
Kazım
Vay be adam 2 satır yazıyı bile okuyamıyorken milyonlara kondu, ben 6 sene okudum iş arıyorum amk :/
Cevapla
Misafir
Yedi parayı , hapse girse ne olacak zaten 2 ay sonra salarlar
Cevapla
fuat
paralar suyunu cekti teslim olursun tabii , yav...k
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.