Güncel

Instagram'daki özellik artık WhatsApp'da da var!

Instagram'ın insanların kişisel konuşmalarının güvenliği için sunduğu özellik artık WhatsApp'da da var!

Instagram'daki özellik artık WhatsApp'da da var!

Facebook'un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger'da ve Instagram'ın mesajlaşma bölümünde karşımıza çıkan "bir kez görüntülenen fotoğraflar" özelliği an itibariyle dünyanın en geniş kullanıcı kitlesine sahip mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a da geliyor. Bu özellik sayesinde tıpkı Instagram'daki gibi bir kişiye attığınız medya dosyasını kaç defa görüntülenebileceğini seçebiliyorsunuz.

Instagram'a güvenlik ve özelliğin hayatı ilkelerini korumak gerekçesiyle uzun bir süre önce eklenen bu özellik, tıpkı instagram'da olduğu gibi Facebook Messenger'da da uzun bir süredir bulunuyordu. Uzun bir süre bu özellikten mahrum kalan WhatsApp'ın da artık bu özellikten faydalanabilecek olması mesajlarının güvenliğine önem veren kullanıcılar için sevindirici bir haber.

Nasıl kullanılıyor?

Öncelikli olarak sizin cihazınızda bu özelliğe sahip olan WhatsApp sürümünün yüklü olup olmadığına bakmanız gerekiyor,

Medya seçiminizi yaptıktan sonra "Başlık ekleyin" yazısının yanında göreceğiniz (bir daire içerisindeki) "bir" tuşunu etkinleştirmek. "1"düğmesine bir kere dokunduktan sonra (düğme yeşil olduğunda) bu sizin paylaştığınız medyaya görüntülenme kilidi özelliğinin uygulandığını gösterir.

Gönderilen zaman ayarlı medyayı görüntüleyenler "mesaj bilgileri" kısmından görüntülebilecek.

Dikkatli olmanız gerekiyor; WhatsApp'da henüz ekran görüntüsü algılayıcı bir yazılım olmadığı için (ve buna bağlı olarak ekran görüntüsü alınmasını engelleyemedeği için) gönderilen medya dosyasını bir başkası ekran görüntüsü alabilir, hatta bu durumda size bildirim gelmez.

Şuanda Android cihazlara güncelleme olarak gönderilmeye başlanan bu özelliği ilerideki dönemlerde (muhtemelen 1 ay içerisinde) IOS cihazlarda da göreceğiz.

Yorumlar
murat tekin
instagram firması sebebsiz yere milletin hesabını devredışı bırakıyor buna şahit oldum çok yakın arkadaşım dün hesabına telefondan girmişti bugün hesabına giremiyor kullanıcı adı ve şifresini yazıyor sayfa açılır gibi yapıyor ve giriş ekranına yönlendiriyor bilgisayardan denedi olmadı başka telefondan denedi olmadı instagram profilinde manzara ve araba resimleri vardı çirkin resimler değildi instagram firmasına 4 defa mail attı geri dönüş bile yapan olmadı firma bu kadar mı ilgisiz kafasına göre milletin heesabı devredışı bırakıp maillere bile cevap vermiyorlar daha önceleri böyle sıkıntı olduğunda firma cevap veriyor yada birşekilde yardım ediyorlardı şimdi bitarafları kalktı kafalarına göre milletin hesabını devredışı bırakıp veya etkisiz hale getiriyorlar
Cevapla
Bu whatsapp hep böyle zaten hep böyle ilkel geri kalan bir uygulama. tek yol alternatif uygulamalar onun dışında whatsapp çöpsapp kalmaya devam edecektir.
Cevapla
yakup
whatsup uygulaması benim için çok önceden bitti firma istediği kadar özellik getirsin eski müşterilerini kaybetti geri getirmek için böyle çok uğraşır whatsup firması
Cevapla
Paşa
Ekran görüntüsü alınır silinmeden önce saçma bence
Cevapla
Əzizova Məryəm
Məryəm
Cevapla
Senan
Nemmmaaa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.