Güncel

Çin 6G için tarih verdi!

Çin, 6G için 37 kişilik ekip kurulduğu ve şimdiden ilk adımı atmış olduğunu açıkladı.

Çin 6G için tarih verdi!

Kısa süre önce 5G teknolojisini kullanılmaya başlayan Çin, bu alanda oldukça hızlı ilerliyor. 6G'nin araştırılması için akademisyenler ve özel sektörden uzmanlardan oluşan 37 kişilik ekip kurulduğu açıklayan Çin, 6G için şimdiden ilk adımı atmış durumda.

Çin 6G için tarih verdi!

5G teknolojisi ile telefonlarımız, saatlerimiz, evlerimiz ve otomobillerimiz, kopmayan, hızlı bir bağlantıya ihtiyaç duyuyor. Tüm bu cihazların ihtiyaç duyduğu bant genişliğini sunmak için gerekli olan bağlantı teknolojisini 5G tek başına sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda 5G teknolojisini kullanmaya başlayan Çin, bu alanda hızını alamamış görünüyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, çalışmalarına başlayan ekip 6G’nin ülkede kullanıma gireceği tarihi 2030 olarak öngördüklerini açıkladı.

37 kişiden oluşan bu geniş ekibin, 6G teknolojisinin planlanmasında, danışmanlığını yapmakta ve önemli meselelerde öneriler getirmekle ilgili sorumlu olduğunu belirtelim. 6G’nin gelmesi ile kullanıcılara, 5G’ye kıyasla yaklaşık 100 kat daha hızlı internet hızı sağlanması bekleniyor.

Yorumlar
Tarık
Teknoloji bu hızla giderse 6G 10 yılı kesinlikle bulmaz
Cevapla
Ender Abut
Bizim çocukluğumuzda ki “Çin Malı”, Çin Efsanesine dönüşüyor..
Cevapla
Eren Kurt
Adamlara bak biz daha 5G'yi bekliyoz onlar ise 6G'ye geçiyolar
Cevapla
mcoronap
biz hala edge ile idare ediyoruz bazen onu da bulamıyoruz istanbul'un göbeğinde. 10G gelirse ileride biz ancak 3G hızında, 9G aldatmacası ile aylık 1000 TL olarak ödeme yaparız.
James Lloyd Adams
Maalesef çoğu konularda geriden gelen bir ülkeyiz.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.