Güncel

Çölün ortasına stadyum yapacaklar!

İnanılmaz proje görenleri şaşırtıyor!

Çölün ortasına stadyum yapacaklar!

Futbolun dünya üzerindeki önemi günden güne büyümeye devam ediyor. Bu önemi arttıkça futbol için yapılan masraflar da doğal olarak artıyor. Dünyanın en zengin ülkelerinden olan Birleşik Arap Emirlikleri'nin geçtiğimiz günlerde inanılmaz bir projesi ortaya çıktı.Buraya kadar herşeyin normal olduğu proje için futbol sahasının yapılacağı yerin sızdırılması binlerce spor severi şaşkına çevirdi.

Bildiğimiz üzere Arap Emirlikleri'nin bulunduğu kuşak son derece sıcak ve kurak bir iklime sahip, hal böyle iken yeni bir futbol sahasının günlük güneşlik diye tabir edebileceğimiz bir yere yapılmasını beklememeliyiz aslında. Proje kapsamında futbol sahası için düşünülen mekan çölün ta kendisi. Evet yanlış duymadınız, hayata geçirilmesi beklenen proje için yapılacak olan stadın konumu tam olarak bir çölün ortasında yer alıyor.

1340187186_6.jpg
Lübnan'lı bir şirket olan MZ Mimarlık'ın, antik tapınakların yeraltında olmasından esinlenerek tasarımlarını çizdiği stadyum, yer altına gizlenmiş yapısıyla oldukça farklı. Toplamda 200 bin metrekarelik bir alana inşa edilmesi planlanan stadyumun yapımında da çölün doğal görünümüne aykırı malzemelerin kullanılmayacağı belirtiliyor. Stadyumun tamamlandıktan sonra dünyanın dört bir yanından binlerce turist çekmesi bekleniyor.

Çölün Ortasına yapılan muhteşem stadın görüntülerini görmek için 'ye gidiniz!
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.