Güncel

İşte yemeğinizi yapan Robot, Burritobot!

3D robotların yemek yaptığı bir gelecek umduğunuzdan daha yakın!

İşte yemeğinizi yapan Robot, Burritobot!

Bildiğiniz üzere bizler şimdiden çikolatalı tatlı yapan robotlar gördük ve pasta kurabiye yapan bir çoğunun da hikayesini duyduk. Fakat burrito bir robot tarafından nasıl yapılır? Bu oldukça yeni görünüyor.

Diğer 3D robotların yaptığı kuru ve az malzemeli yiyecekler daha olası görünüyor. Ancak burito standartların üzerinde görünüyor. Öncelikle burrito nedir? Burrito kalorisi düşük yiyecek tercih edenler için marine edilmiş ızgara tavuk bonfile, diyet peynir, un tortillaya sarılarak taze domates sosu, mevsim meyveleri ve ekşi-krema ile servis edilir.

1340183028_2310395234.jpg

Meksika'ya özgü bir yemektir. Bu inanılmaz robot New York Üniversitesi mezunu öğrencilerinden Marko Manriquez tarafından tasarlanmıştır. Çoğu bölgesi plastikten yapılmış ve malzemeler şırınga vasıtasıyla konuluyor ayrıca epey zaman alıyor. Karmaşıklığına bağlı olarak bazı aşamalar saatler sürebiliyor. Ayrıca küçük malzeme değişikliklerine de müsade ediyor. Hiç McDonald's ta turşu istemediğiniz halde yanlış sipariş aldığınız oldu mu?

1340183166_4207150611.jpg

Elbette ilk öncelik tadının güzelliği ve tabi ki hünerli bir elin yaptığını karşılamaz ancak Manriquez bu konuda yapıtının arkasında. Şimdilik hızının yavaşlığından dolayı fast food alanında yer alamasa da küçük ev aletleri arasına üzerine düşeni yapacağını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.