Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Teknolojik ürünlere vergi indirimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir üniversite öğrencisinin teknolojik ürünlerde vergi indirimi talep etmesinin ardından bazı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Teknolojik ürünlere vergi indirimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'da öğrencilerle bir araya geldi. O etkinlikte öğrencilerden birinin sorduğu soru dikkat çekti. Teknolojik ürünlere vergi indirimi talep eden öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Teknolojik ürünlere vergi indirimi

erdoğan

Erdoğan'ın öğrencilerle bir araya geldiği etkinlikte bir öğrenci: "Bilgisayar, cep telefonu gibi ihtiyaçlarımızı karşılamak biraz maliyetli. Bu konuda da bizlere destek müjdesi verir misiniz? Böyle bir şey var mı? Bir de vergi oranlarında bir düşüş gerçekleşebilir mi?" sorusunu sordu. Sorunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'na "Evet Mehmet ne diyorsun" sorusunu yöneltti.

Bakan Kasapoğlu, "Efendim malumunuz, öğrencilerimizin hem barınması hem beslenmesi, ekstra burs ve kredi imkanlarıyla dünyanın bu anlamdaki en güçlü hizmetini sunan ülkesiyiz. Ve bunla birlikte dünyanın en geniş yurt altyapısı biz de. Tabii ki gençlerimizin ihtiyaçları gün geçtikçe değişiyor, bu çerçevede biz bazı çalışmalar yapabiliriz ama bunları zamana bırakmalıyız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan da konuyla ilgili "Bazı çalışmalar yapabiliriz. Sevgili kardeşimizin bu talebi maliyet olarak ne getirir ne götürürü Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yapalım ona göre bir adım atalım." ifadelerini kullandı. Teknoloji ürünlerde olası bir indirim vatandaşı oldukça rahatlatacaktır diyebiliriz. Zira şu anda telefon ya da bilgisayar almak çoğu kişinin bütçesini aşıyor.

Yorumlar
Telefon ALMAK İSTEYEN ÇOCUK
İndirim olmasını reisten bekliyoruz, vergi çok fazla. %20 - 30 Arası indirim nefes aldırır. İphone 11 10.999₺. ediyor. %20 İNİDİRİM olsa 8.700 civarına bu cihazı alabiliyoruz.
Cevapla
Ahmet
Cep telefonlarında ciddi bir düşüş olur. Ödenen paranın 2/3 ü vergi eğer indirim olursa fiyatlara %30 veya % 40 yansır umarım indirim olur
Cevapla
Akın
%40 ya da %50 indirim için vergiler sıfırlanmalı. Bu da çok fazla üretim olmayan ülkelerde ekonomiye büyük sıkıntı oluşturur. En fazla %25 yansır diye düşünüyorum.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.