Güncel

Deprem Korkuttu!

Güney Marmara deprem ile sarsıldı

Deprem Korkuttu!

Gökçeada'nın batısında ve 12.26'da meydana gelen ve 6,5 şiddetindeki depram Güney Marmarayı sokağa döktü. Yerin 81 kilometre altında gerçekleşen depremde Gökçeada'da yıkılan ev olmadığı belirtildi. Ada'da bazı evlerin bacalarından düşen parçalardan dolayı hafif yararlanmalar olduğu belirtilirken; Çanakkle, Balıkesir ve ilçelerinde halkın sokağa döküldüğünü ve evlerine girmekte tereddüt ettiği gözlemlenmekte.

1400927310_deprem.jpg

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü depremin merkezi olarak Ege Denizi'ni gösterdi. Saat 12:25'te yerin 23.3 km altında gerçekleşen deprem Türkiye'nin batı bölgesinde İzmir dahil birçok ilde hissedildi.  Depreme en yakın yerleşim merkezi Gökçeada'da paniğe kapılık binalardan atlayan ve çatı çökmesine bağlı olarak yaralananlar olduğu açılandı. Depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Bunların en büyüğü ise 5.3 şiddetinde Saros Körfezi'nde yaşandı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.