Güncel

Dersimiz Twitter!

Bazıları dersi Twitter'da işliyor!

Dersimiz Twitter!

Sosyal medya artık günlük yaşantımızın bir parçası oldu. O kadar ki eskiden hocalarımız elimizde telefon görünce uyarır veya telefonlarımızı alıp dersin sonunda verirlerdi.  Artık devir sosyal medya devri oldu.  Sosyal medya üniversite amfilerine kadar uzandı. Almanya üniversitelerinden Trier üniversitesinde görevli öğretim elamanı Prof. Hans-Jürgen Bucher ders esnasında amfi duvarına projeksiyon yardımıyla öğrencilerin gönderdikleri Twit'leri okuyor.

1329406946_tweetbird.jpg

Öğrenciler derste anlatılan konuları not alıyor, önemli gördükleri yerleri Twitter'da yayınlıyor. Ayrıca dersin verimli geçip geçmediği hakkında yorumlar derste duvara yansıtılıyor. Dersle alakalı sorular sorulabiliyor öğretim elemanı ara sıra Twit'lerdeki soruları cevaplıyor. Profesör buradaki amacın çekingen öğrencilerin akıllarında kalan soruların cevaplarını alabilmeleri olduğunu söylüyor. Ders esnasında her türlü iletişim cihazına da izin veriliyor.

1329406905_twitterbirdswebpreview.jpg

Öğrenciler ders esnasında akıllı telefonlarını veya tabletlerini kullanabiliyorlar. Ayrıca profesör bu yöntemle eski monolog ders işlemenin yerini interaktif bir ders işleme yöntemine bıraktığını kaydetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.