Güncel

Digiturk korsana savaş açtı

SONY, MGM ve WALT DISNEY ile imzaladığı anlaşmalardan sonra korsanla mücadeleye hız veren Dijitürk'ten yeni kapatmalar geldi.

Digiturk korsana savaş açtı

LIG TV ‘ye ait maç yayınlarını Youtube ve liqtr.com isimli siteden yasa dışı olarak yayınlayan site sahibi C.K Erdemli Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Digiturk, önemli bir yatırım yaparak yayın haklarını satın aldığı, maç yayınları, dizi ve filmleri internet üzerinden yayınlayanlara karşı hukuk mücadelesi veriyor.

Digiturk; internet üzerinden illegal yayınların izlenmesi ve yayınlanması konusunda kullanıcılara uyarı göndermeye başladı. Bu tip yasa dışı yollara başvurulmasının cezai yaptırımları olduğu ve her gün yeni örnek davaların ceza ile sonuçlandığını, bu nedenle gönderdikleri ihtarnamede kullanıcıların korsan yayın yapmaması konusunu hatırlatıyor.

Digiturk son olarak Lig TV Yayınlarını illegal olarak yayınlayan 20 siteye Mahkemeden Erişimin Engellenmesi kararı çıkarttı. Ayrıca bu site sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İşte Teknolojioku.com'un ulaştığı mahkeme kararları;

1388270967_digiturk-mahkeme.jpg

1388270974_digiturk-mahkeme2.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.