DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak?

2022 kripto katliamına rağmen DOGE sahiplerinin yarısından fazlası kar ediyor!

DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak?

2022 kripto para piyasası katliamı devam ederken, meme coin Dogecoin'deki ( DOGE ) çoğu yatırımcı hala para kazanıyor. Özellikle, DOGE'nin popülaritesi ve kazanımları, tokenin 2021'deki kazanımları tekrarlayamaması nedeniyle önemli ölçüde düştü.

DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak?

Özellikle, 27 Aralık itibariyle, DOGE sahiplerinin yaklaşık %54'ü, tokenin yayınlanma tarihindeki fiyatına göre kârdaydı. IntoTheBlock verilerine  göre, mevcut Dogecoin sahiplerinin %43'ü zarar ederken, %3'ü başabaş duruma geldi.

DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak? - Resim : 1

DOGE sahipleri para kazanıyor. Kaynak: IntoTheBlock

Başka yerlerde, çoğu Dogecoin sahibi kar elde ederken, piyasa değerine göre sekizinci sıradaki kripto para birimindeki yatırımcıların önemli bir kısmı, varlığı bir yıldan fazla bir süredir %70 ile elinde tutuyor. Aynı zamanda, %26'sı bir ile 12 ay arasındaki yatırımcılardır. Sadece %4'ü kriptoyu bir aydan daha az tuttu.

DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak? - Resim : 2

DOGE tutucu bileşimi. Kaynak: IntoTheBlock

Dogecoin fiyat analizi

Basın zamanında, Dogecoin son 24 saatte neredeyse %2 düzeltme yaparak 0,074 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, token genel piyasaya paralel olarak konsolide edildiğinden %0,1'den daha az düştü. Ayrıca, varlığın 9,87 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

DOGE sahiplerinin yarısından fazlası karda! - 2023 nasıl olacak? - Resim : 3

Dogecoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Dogecoin ticareti esas olarak kırmızı bölgede olmasına rağmen, meme coin Tesla CEO'su Elon Musk'tan gelen girdilerle tetiklenen toparlanma belirtileri kaydetti. Musk'ın Twitter'da, DOGE'a desteğini ifade eden düzenli yorumu, varlık fiyatı rallisi için kritik bir katalizör görevi gördü. 

Son rallinin bir kısmı, Musk'ın Twitter'ı sosyal medya platformunda bir ödeme sistemi olarak kullanılabileceği yönündeki spekülasyonlarla resmen satın almasının ardından tetiklendi.

DOGE için sırada ne var?

Genel olarak, yatırımcılar olası artan benimseme haberlerini ve artan ağ gelişimini arayacaklar. Örneğin, Musk ve Ethereum ( ETH ) kurucusu Vitalik Buterin'in dijital varlığı geliştirmek için çalışıyor olabileceğine dair raporların ortaya çıkmasından sonra DOGE bir an için yükseldi.

Bu arada DOGE, FTX kripto borsasının çökmesi gibi olaylardan kaynaklanan genel piyasa koşullarından etkilendi.

2022 sona ererken, DOGE yatırımcıları varlıkların dibe vurmasını umacak ve yeni bir ralliye başlayacak. Bununla birlikte, Dogecoin hayranları, PricePredictions'daki makine öğrenimi algoritmasının DOGE'nin 1 Ocak 2023'te 0,079 dolardan işlem görebileceğini düşündüğü düşünüldüğünde, muhtemelen daha fazla konsolidasyonla karşılaşacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.