Dogecoin çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı!

Dogecoin çekirdek geliştiricisi Nicoll, projeden ayrıldı! Ancak önümüzdeki dört ila sekiz hafta boyunca sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmanın bir parçası olarak  Dogecoin'e danışman olarak kalacağını söyledi.

Dogecoin çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı!

Dogecoin Vakfı çekirdek geliştiricisi Ross Nicoll, 'bunalmış' olarak adlandırdığı şey nedeniyle projeden ayrıldığını açıkladı.

16 Şubat 2022'de yayınlanan bir mektupta Nicoll, stres ve olası bir çıkar çatışmasından bunaldığını belirtti. Günlük işi işvereni blok zinciri sahnesine geçtiği için çatışmanın ortaya çıkabileceğini kaydetti.

Dogecoin çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı!

Ancak Nicoll, önümüzdeki dört ila sekiz hafta boyunca sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmanın bir parçası olarak  Dogecoin'e danışman olarak kalacağını söyledi.

Nicoll, Dogecoin'in büyümesine katkıda bulunmasına rağmen asıl endişenin, meme coin'in çekirdek geliştiricileri olduğunu iddia eden bilinmeyen üçüncü taraf kuruluşlardan kaynaklandığını da sözlerine ekledi. Nicoll, vakfı yasal risklere maruz bırakmaktan kaçınmak için Dogecoin topluluğunun birlikte çalışması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Dogecoin çekirdek geliştiricisi projeden ayrıldı! - Resim : 1

Nicoll, sözlerinin devamında "Vakıf, basit süreçlerin her adımının olması gerekenden önemli ölçüde daha karmaşık olduğu, ancak ilerlemekte olduğu son derece zorlu bir ortamda faaliyet gösteriyor" ifadelerine yer verdi.

Dogecoin geçtiğimiz yıl öne çıkmasından bu yana, fayda sağlamadığı için eleştiri aldı. Bununla birlikte, yatırımcıların artan ilgisi ile geliştiriciler, benimsemeyi teşvik etmek için ağı iyileştirmeye başladı. 

Anahtar gelişmelerden biri de, enerji açısından verimli Hisse Kanıtı teknolojisine geçiştir. Zira daha önce de bildirildiği üzere, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, PoS'a geçişte meme parasına yardım ettiğini açıklamıştı.

Madeni paranın popülaritesi, daha fazla ülkenin Dogecoin'i kucakladığını gösteren bir araştırma ile vurgulandı. Aralık 2021 itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en Dogecoin yanlısı ülkesi olarak yer aldı. ABD'deki kripto para birimi sahiplerinin yaklaşık %31,6'sı madeni paraya sahip. Avustralya %29 ile ikinci sırada yer alırken, onu %27.4 ile Norveç izliyor.