Güncel

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda!

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası, piyasa dalgalanmasına rağmen hala kârda!

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda!

Bir dizi kripto para birimi yatırımcısı, piyasanın sürekli bir dalgalanma aşamasından geçmesiyle 2022'de kayıplara uğradı. Bununla birlikte, bunalımlı piyasa koşullarına rağmen, çoğu meme kripto para birimi Dogecoin ( DOGE ) sahibi, varlığın popülaritesini kaybetmesine rağmen para kazanıyor. 

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda!

28 Kasım itibarıyla DOGE sahiplerinin yaklaşık %61'i varlığın yayınlandığı tarihteki fiyatından para kazanıyordu. CoinMarketCap verilerine  göre %36'lık bir kesim zarar ederken, % 3'lük bir kesim başabaş duruma geldi.

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda! - Resim : 1

DOGE sahipleri para kazanıyor. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı zamanda, on-chain verileri, token sahiplerinin çoğunluğunun, %69'unun tokenı bir yıldan uzun süredir elinde tuttuğunu, %25'inin ise bir ila 12 ay arasında yatırımcılar olduğunu gösteriyor. Sadece %6'sı, piyasa değerine göre sekizinci sıradaki kriptoyu bir aydan daha kısa bir süre elinde tuttu.

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda! - Resim : 2

DOGE tutucu bileşimi. Kaynak: CoinMarketCap

Dogecoin fiyat analizi

Mevcut durumda Dogecoin, son 24 saatte yaklaşık %10'luk kayıplar kaydederek 0,10 dolardan işlem görüyor. Ancak haftalık grafik, meme coinin %25'in üzerinde arttığını gösteriyor.

Dogecoin sahiplerinin %60'ından fazlası hala kârda! - Resim : 3

DOGE yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

DOGE'nin 2022'deki fiyat hareketinin henüz geçen yılın en yüksek seviyelerini tekrarlamadığını, ancak varlığın ilgili benimseme haberlerinden destek almaya devam ettiğini belirtmekte fayda var. Bu durumda, token'ın değeri, esas olarak Twitter CEO'su Elon Musk'tan gelen girdilerle tetiklendi. 

Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından varlık, DOGE'nin sosyal medya platformunda bir ödeme seçeneği olarak entegre edilebileceği yönündeki spekülasyonlar üzerine kısa vadeli kazançlar da kaydetti. Aynı zamanda, Musk ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'in daha fazla fayda elde etmek için Dogecoin'i geliştirmek için çalışıyor olabileceğine dair  raporların ortaya çıkmasından sonra DOGE yakın zamanda kazandı.

Genel olarak, Dogecoin'in fiyat yörüngesi, FTX kripto borsasının çöküşünün devam eden etkileri ve hakim makroekonomik faktörler göz önüne alındığında, büyük ölçüde genel kripto para piyasasının nasıl performans gösterdiğine bağlıdır. Aynı zamanda, varlığın fiyat hareketi, benimsenmesini etkilemesi muhtemel diğer temel unsurlara da bağlıdır.

Özellikle, " DOGE-1 Ay Misyonu "nun yeniden devreye girmesi ve Dogecoin'in Twitter'a olası entegrasyonuyla, merkezi olmayan finans ( DeFi ) token'ı büyük olasılıkla fırlayacak ve geçen yılın en yüksek seviyelerine ulaşacak.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.