Güncel

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama!

Dünya Sağlık Örgütü, dünyada görülen günlük vaka sayısını açıkladı. Açıklanan sayılar ile birlikte günlük vaka sayılarında yeni bir rekor kırıldı.


Koronavirüs pandemisi dur durak bilmiyor. Azalmasını beklediğimiz vaka sayılarında beklenen azalmaların olması şöyle dursun ikinci dalga seviyesine gelen artışlar, uzmanların da gözünü korkutuyor.

Bir dönem ortaya konan karantina uygulamaları sayesinde bir miktar sönen vaka sayıları yeni normalleşmeye geçen ülkeler ile birlikte adeta yeniden patlama yaptı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından açıklanan günlük enfekte sayıları da bunu doğrular nitelikte. Buna göre günlük vaka sayılarında yeni rekorlar kırılıyor. Bu da insanların virüs ile mücadelesinde direncini kırıyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama!

Yeni normalleşme sonrası hemen her ülkede vaka sayılarında ciddi artışlar yaşandı. Bu artışlar sonrası kimi devletler sıkı tedbirlere geri dönmeyi düşünürken kimileri yeni normale uyum sağlamaya çalışıyor.

Her gün dünyada görülen vaka sayısını açıklayan Dünya Sağlık Örgütü de günlük koronavirüs tablosunu herkese açık bir şekilde yayınladı. Buna göre tüm ülkelerde görülen günlük vaka sayısı 212 bin kişi ile yeni bir rekora daha imza attı. Bir önceki gün ortaya çıkan enfekte hasta sayısı ise 189 bin civarındaydı.

Koronavirüs tablosunda günlük enfekte sayısı anlamında başı ABD çekiyor. Son 24 saat içerisinde 53 bin kişinin daha virüse yakalandığını açıklayan ülkede problem gittikçe büyüyor. Günlük en çok vakanın görüldüğü ikinci ülke konumunda ise Hindistan geliyor. Nüfusu ile dikkat çeken ülke, 22 bin kişi ile ABD'nin hemen ardında yer alıyor. Üçüncü sırada ise günlük 6 bini geçkin yeni vaka ile Brezilya bulunuyor. 

Yorumlar
Cengiz Y
Dünya Sağlık Örgütünden bir gün de güzel haber duyalım be kardeşim. İnsanları korkutmaktan ve moral bozmaktan başka bir şey ellerinden gelmiyor mu? Acaba diyor insan (bulunmuş/bulunacak) aşının değerini arttırmak ve insanları buna mecbur hissettirmek için virüsü olduğundan kat be kat korkunç gösterme telaşındalar mı? Böyle bir örgütten, bilimsel ve umutlandırıcı haberler bekliyoruz. Herkesin bildiği şeyleri söylemek onların asli görevi olmasa gerek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.