Dünyaca ünlü banka metaverse'de dijital ödül töreni düzenleyecek!

İspanya'nın en büyük bankası Santander, metaverse'de dijital ödül töreni düzenleyecek.

Dünyaca ünlü banka metaverse'de dijital ödül töreni düzenleyecek!

Blockchain ve kripto para birimi endüstrisi genişledikçe, bankacılık devi Santander, metaverse'de gerçekleşecek bir ödül töreni planlamakla birlikte, büyük finans kurumları alanla daha fazla ilgileniyor.

Dünyaca ünlü banka metaverse'de dijital ödül töreni düzenleyecek!

İspanya'nın en büyük bankası Santander, 14 Temmuz'da Decentraland metaverse'de ' Santander X Global Challenge | Banka, geçtiğimiz günlerde web sitesinde yaptığı duyuruda " Blockchain " dedi.

Tören, Oxentia Vakfı ile ortaklaşa yürütülen ve toplamda yaklaşık 400 başvurunun yapıldığı yarışmanın sonucu. Başvurular için son tarih olan 9 Haziran 2022'nin ardından uluslararası uzmanlardan oluşan jüri, listeyi 20 finalistle daralttı. 

7 Temmuz'da bu finalistler çözümlerini Santander'in açık inovasyon ekibi Fintech Station'a sundular.

Yeni teknolojilerdeki başarılar

20 finalist arasından, on startup ve on ölçeklendirme, blok zincirler için gizlilik ve güvenlikten merkezi olmayan finansın ( DeFi ) benimsenmesine ve tokenizasyona, dijital etkileşimlerin geliştirilmesi ve genişletilmesine kadar değişen teknolojilere odaklanan çözümler sağlamada en iyi olan seçilecek. (Web3 ve meta veri deposu)

Ödül töreni, bu altı kazananın toplamda 120.000 € (yaklaşık 121.985 $) alacağını görecek. Kazanan üç girişimin her biri 10.000 €, kazanan üç ölçek büyütmenin her biri 30.000 € alacak. 

Ayrıca bankanın küresel girişimcilik topluluğu Santander X 100'ün bir parçası olacaklar ve onlara eğitim, sermaye, müşteriler ve bağlantılar gibi kaynaklara erişim sağlayacaklar.