Güncel

Dünyanın en büyük borsası 11 coin için müjdeyi verdi!

CME Group, ADA, LINK, SOL dahil olmak üzere 11 yeni kripto endeksi başlatacak; XRP listede yok!

Dünyanın en büyük borsası 11 coin için müjdeyi verdi!

Geleneksel varlıklara meşru bir alternatif olarak kripto para birimlerine olan talep arttıkça, dünyanın en büyük türev pazarlarından biri olan CME Group, dikkate değer bir istisna dışında daha fazla kripto referans oranı ve gerçek zamanlı endeks ekliyor.

CME Group, ADA, LINK, SOL dahil 11 yeni kripto endeksi başlatacak!

Dünyanın önde gelen türev borsalarından CME Group 25 Nisan'dan itibaren, önde gelen kripto para birimi kıyaslama endeksleri sağlayıcılarından biri olan CF Benchmarks tarafından her gün hesaplanıp yayınlanacak 11 yeni kripto para referans oranı ve gerçek zamanlı endeks başlatacak.

Listede Cardano ( ADA ), Chainlink ( LINK ), Solana ( SOL ), Algorand ( ALGO ), Bitcoin Cash ( BCH ), Cosmos ( ATOM ), Litecoin ( LTC ), Stellar Lumens (XLM), Polygon ( MATIC ) ve Uniswap (UNI) gibi kripto tokenler yer alıyor.

Kullanıcılar için faydaları

Platform, bu kripto referans oranlarını ve endekslerini ekleyerek kullanıcılarına “düzenli uzman gözetimine sahip ve artan şeffaf, düzenlenmiş ve 24 saat fiyatlandırma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış sağlam metodolojilerin” avantajlarını sunacak.

Fiyatlandırma verileri Coinbase, Gemini, Kraken, Bitstamp, itBit ve LMAX Digital başta olmak üzere birçok önde gelen kripto para borsası tarafından sağlanacaktır. Örgüt, “her madeni paranın bu kurucu borsalardan en az ikisinde işlem göreceğini” ekledi.

CME Group'ta Küresel Hisse Senedi ve FX Ürünleri Başkanı Tim Court, en yeni gelişme hakkında şunları söyledi:

“Dijital varlık piyasası genişlemeye devam ettikçe, sağlam, düzenlenmiş referans oranlarına dayalı güvenilir, standartlaştırılmış kripto para birimi fiyatlandırma bilgilerine yönelik artan bir talep var.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.