Güncel

Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde zirve yine şaşırtmadı

Dünya genelinde her yıl birçok “enler” listesi yapılıyor ancak ne hikmetse olumlu anlamda yapılan listelerin zirvesindeki isim hiç değişmiyor.

Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde zirve yine şaşırtmadı

Birkaç on yıl öncesine kadar teknoloji denildiğinde akla gelen şey sanayi ile alakalı olanlardı. Gerçekten de ileri teknolojileri görebilmek için fabrikalara gitmek, bir otomobilin nasıl yapıldığını seyretmek, devasa makineleri gözlemlemek gerekiyordu. Ancak artık bunların hepsi tarih oldu.

Nitekim artık teknolojinin ne kadar ileri gittiğini görebilmek için akıllı telefonumuzu elimize almak ya da internete bağlanıp birkaç siteyi ziyaret etmek yetiyor. Hal böyle olunca da en değerli şirketler, en büyük şirketler, en çok kar eden şirketler gibi listelerin başında hep teknoloji şirketleri geliyor.

Dünyanın en çok beğenilen şirketi listesinde zirve yine şaşırtmadı

Forbes tarafından uzun yıllardır hazırlanan “Dünyanın en çok beğenilen şirketleri” listesi de bu listelerden biri ve tam da biraz önce söylediğimiz gibi bu listenin ilk üç sırası teknoloji devleri tarafından ele geçirilmiş durumda. Ancak daha tuhaf olanı ise, listenin başında olan Apple’ın tam 16 yıldır bu koltuğu kimseye bırakmıyor olması.

Öte yandan Forbes tarafından hazırlanan dünyanın en çok beğenilen şirketleri listesinin ikinci sırasına baktığımız zaman burada ünlü e-ticaret platformu Amazon’u görüyoruz. Üçüncü sıradaki isimde yine bir başka teknoloji şirketi yani Microsoft oluyor. Tabi böyle bir liste yapıldığında gözler ister istemez Google’ı arıyor. Ancak Amerikalı teknoloji devi rakiplerinin aksine ilk 5’de kendine yer bulamamış ve ancak 9. Sırayı alabilmiş.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.