Güncel

Dünyanın en etkili 100 kişisi açıklandı! Listede 1 Türk yer aldı! (Erdoğan değil)

Dünyaca ünlü Time Dergisi 2021 yılının en etkili 100 kişisini açıkladı. Listede yalnızca 1 Türk yer aldı. İşte o isim.

Dünyanın en etkili 100 kişisi açıklandı! Listede 1 Türk yer aldı! (Erdoğan değil)

Yayınlanan listede Apple CEO’su Tim Cook, ABD Başkanı Joe Biden, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Avrupa Birliği Komisyonu Kıdemli Başkanı Frans Timmermans, eski ABD Başkanı Donald Trump, Tesla Üst Yöneticisi Elon Musk, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Düşes Meghan Markle gibi ünlü isimler yer aldı. Dünyaca ünlü birçok ünlü ismin yer aldığı listede tek Türk olarak yer alan isim ise Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı ve Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Uluslararası İlişkiler Danışmanı Fatih Birol oldu.

Bu yıl Time Dergisi tarafından yayınlanan 18. liste olan en etkili 100 kişi listesinde dünya çapındaki en önemli isimler yer aldı. Listede yer alan ünlü isimler arasına Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol’da adını yazdırdı.

Liste beş kategoriden oluştu

Dünyaca ünlü haber ve politika dergisi Time’ın dünyadaki en etkili 100 kişiyi açıkladığı liste İkonlar, Titanlar, Sanatçılar, Liderler ve Yenilikçiler başlıklarından oluşturuldu.

İkonlar arasında Prens Harry ve Meghan Markle, Sussex dükü ile düşesi, şarkıcı Britney Spears gibi ünlü isimler yer alırken Yenilikçiler arasında Tesla ve Spacex Ceo'su Elon Musk ile bilgisayar programcısı olan ve Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin yer aldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.