Güncel

Dünyanın ilk sanal marketi açıldı!

Zaman sıkıntısından dolayı markete gidemeyenler için geliştirilen bu fikrin tüm dünyada yaygınlaşması bekleniyor.


Markete gitmek özellikle büyük şehirde yaşayanlar için bir çile haline gelebilmektedir; özellikle park yeri bulamadığınız zamanlarda. Bundan dolayı son zamalarda büyük internet sitelerinin market alışveriş işine girdiğini görmekteyiz.

Google'ın da San Francisco ve California'da evden çıkamayan hastalar için başlattığı Google Shopping Express servisi büyük ses getirmiş ve toplumun iç huzuru için büyük bir adım olmuş olsada insanların günlük yaşamlarına entegre biçimde çalışmıyordu. 

1406790575_google-shopping-express-1.0-for-ios-teaser-001.jpg

Kore'de geliştirilen bir sanal market ise bunlardan çok daha fazlasını bilzlere sunuyor. Günlük koşuşturma içinde markete gitmek için zaman bulamıyorsanız metroda beklerken evinizin tüm alışverişini bu yöntemle yapabilirsiniz. Camların arkasında duran ürün resimlerinin yanındaki barkodları cep telefonunuza okutarak ürünleri tek tek sepetinize ekleyebiliyor ve daha sonra online olarak bunları satın alabiliyorsunuz.

1406790051_5329414985792335288241226853448n.jpg

Büyük marketlerin belli bölümlerininde bu şekikde özellştiği Güney Kore'de insanların kendilerine daha fazla zaman yaratmak için yaptıkları bu girişimin kısa süre içinde yayılacağını öngörüyoruz. Peki siz böyle bir alışveriş deneyimi yaşamak ister misiniz? Bu haberi nasıl görüyorsunuz? Aşağıdaki videoda insanların nasıl alışveriş yaptıklarını izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.