Güncel

Durum ciddi! Apple şimdi de siparişleri iptal ediyor!

Dün akşam saatlerinde Apple'ın ülkemizde satışlarını durdurması olay olmuştu. Şirket şimdi de faturalandırılmış siparişleri iptal etmeye başladı. İşte tüm detaylar.

Durum ciddi! Apple şimdi de siparişleri iptal ediyor!

Artan dolar kuru her şeye etki ediyor. Dün dolar 13 TL civarına gelerek yeni bir rekor kırdı. Apple resmi websitesinde iPhone modelleri başta olmak üzere ürünlerini ülkemiz için satışa kapattı. Olay kısa sürede sosyal medyada da gündem oldu. Kriz anında yaşanan bu tarz durumlar kullanıcılar başta olmak üzere herkesi endişelendirdi. 

Dün Apple websitesi üzerinden sipariş  vermeye çalışan kullanıcılar "Şu anda mevcut değil" uyarısı ile karşılaşıyorlardı. Bugün yeni bir iddiaya göre Apple şimdi siparişi verilmiş ürünleri de iptal etmeye başladı. 

Apple şimdi de siparişleri iptal ediyor!

Dolar kurundaki artış sebebiyle şirketin böyle bir karar aldığı ve fiyatların yenilendikten sonra tekrar satışların başlaması bekleniyor. Faturalanmış ürün siparişlerinin dahi iptal edilmesi herkesin endişelenmesine sebep oluyor. Dün akşam şirketin pazardan çekilebileceği endişeleri bile dolanıyordu.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar siparişlerinin iptal edildiğini duyurunca ortalık daha da kızıştı. Tüm kullanıcılar verdikleri siparişlerin iptal edilip edilmeyeceği sorusunu yöneltmeye başladı. Apple'ın ülkemizde satışlarını durdurması yabancı basına kadar yansımış durumda. Şirketten ise henüz bir resmi açıklama yok. Siz bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bize bildirmeyi unutmayın.

Yorumlar
Elazığlı
Bu gerizekalı vatandaş siparişi kendi iptal etmiş. Gündem olmak için şov yaıyor
Cevapla
Bülent
Apple candır. Yapmaz öyle bir şey provokatörler iş başında
Cevapla
Cihat
Apple aldığı siparişi iptal edecek bir firma değil. Zaten iptal edilmesi söz konusu dahi değil diye açıklama yapmış.
Cevapla
Metin
Alinmis urun iptal edilemez bunu ıspatlayabilirseniz mahkemeye verebilirsiniz Apple nin bu yapmis oldugu sey üc kagitciliktan baska birsey degildir madur olanlar tuketici mahkemesine versin
Cevapla
Cihat
Sosyal medya yalanı, apple açıklama yapmış iptal olması söz konusu değil demiş.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.