Güncel

Düşene bir tekme de Apple'dan! Apple LG'ye çökmeye çalışıyor

LG ve Apple bir ortaklık üzerine görüşüyor. Ancak görünüşe göre Apple, LG'nin yaşadığı zorlukların ardından kendine yer edinmeye çalışıyor.

Düşene bir tekme de Apple'dan! Apple LG'ye çökmeye çalışıyor

Apple görünüşe göre LG ile yeni bir ortaklık kurmayı planlıyor. Bu işbirliği neticesinde Apple, kendi ürünlerini Güney Kore'deki fiziksel perakende mağazalarından satmaya başlayacak.

Bir BusinessKorea raporuna göre, Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, iPhone'larını, iPad'lerini, akıllı saatlerini ve daha fazlasını Güney Koreli elektronik üreticisinin kendi ülkesindeki mağazalarından satmaya çalışıyor. Buna göre ülkedeki 400'den fazla perakende “LG En İyi MağazasındanApple ürünleri satılmaya başlayacak. Haberin geliş zamanı da ilginç. Bu işbirliği haberi, LG'nin yakın zamanda akıllı telefon işini kapattığını açıklamasından hemen sonra geldi. Başka bir deyişle, Apple bu planı daha önceden yapmış olabilir. Tahminler, Apple'ın LG tarafından cep telefonlarını pazarlamak için kullanılan perakende alanını ele geçirmeyi bir süredir düşündüğü yönünde.

Düşene bir de Apple vuruyor!

Bu, perakende işinin LG'ye kıyasla daha küçük olduğunu göz önünde bulundurarak, iPhone üreticisinin bölgedeki varlığını genişletebileceği anlamına geliyor. Bildirildiğine göre iki şirket, mağazalarında Apple için ayrı bir köşe kurulması üzerine görüşmeler yapıyor. Bu köşe aynı zamanda şirketin kendi çalışanları tarafından işletilecek veya LG Electronics cihazlarını satma hakkını elde ettikten sonra LG Best Shop çalışanlarının Apple ürünlerini satmasını sağlayacak.Rapor ayrıca, her iki markanın da şu anda Mac bilgisayarların satışı konusunda bir anlaşmazlık içinde olduğunu ekledi.

Bu anlaşmazlık, LG'nin kendi "Gram" dizüstü bilgisayarlarını satma planlarından kaynaklanıyor. Bu nedenle mağazalarında Mac bilgisayarları satmak LG'yi açık bir dezavantaja sokacak. Bu nedenle, her iki firmanın da yalnızca iPhone'ları, iPad'leri ve giyilebilir ürünlerini satma konusunda hemfikir olması daha olası. Bir LG sözcüsü ayrıca Business Korea'ya "henüz hiçbir şeye karar verilmediğini" ve şirketin "tüm olasılıkları araştırdığını" söyledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.