Güncel

e-Devlet'ten yeni hizmet! Soyağacınızı oluşturabilirsiniz

Birkaç yıl önce hizmete sunulan soyağacı sorgulama özelliğine yeni detaylar eklendi. İşte detaylar.

e-Devlet'ten yeni hizmet! Soyağacınızı oluşturabilirsiniz

İçişleri Bakanlığı birkaç yıl önce e-Devlet sistemi üzerinden soyağacı oluşturma hizmeti sunmuştu. Bugün ise özellik yeni bir güncelleme aldı. Artık soyağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar, soyağaçlarını şema şeklinde çıktı alabilecekler.

Vatandaşların kökenlerinin neresi olduğunu anlamalarını sağlayan özellik oldukça beğeni toplamıştı. Önceden soyağacı sorgulamak için bir sürü uğraşa giren vatandaşlar artık e-Devlet üzerinden işlerini kolayca halledebiliyor. Bu kolaylığa ek olarak hizmet bazı yeniliklerle güncelleniyor.

e-Devlet üzerinden soyağacı sorgulama özelliği güncellendi

e-Devlet'ten yeni hizmet! Soyağacınızı oluşturabilirsiniz - Resim : 1

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle çoğu işlem kolaylaştı. Bu kapsamda vatandaşlar çoğu işlerini e-Devlet üzerinden halledebiliyor. Şimdi yenilenen bir güncelleme ile vatandaşlar soyağaçlarını şema şeklinde alabilecek. Soyağacınızı oluşturmakla kalmayıp istediğiniz şekilde de çıktı alabiliyorsunuz. 

Soyağacını çıktı alan vatandaşlar, arka plan rengi, kenar çerçeveleri gibi farklı kişiselleştirmeler yapabilecek. Bu sayede aldığınız çıktıları kendinize özel bir tasarım haline getirebileceksiniz. Şema oluşturmak için yapmanız gerekenler ise şu şekilde: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü (NVİ) internet sitesine giriş yapın. e-Hizmetler menüsü altında yer alan e-Sorgulamalar seçeneğine tıklayın. Ardından Soyağacı Sorgulama hizmetinin altında bulunan NVI logosuna tıklayın. Buradan e-devlet girişi yapın. Açılan pencereden soyağacınızı istediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz. Ardından indir butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

 
Yorumlar
Koray
çok büyük hizmet
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.