Güncel

e-ticaret mağazaları birlik olma kararı aldı!

Bir grup Etsy satıcısı Mart ayında platformdaki değişiklikleri protesto etmek için mağazalarını geçici olarak kapatacaklarını duyurduklarında, organizatörler bir söz verdiler: grev sadece ilk adımdı.

e-ticaret mağazaları birlik olma kararı aldı!

Şimdi, Etsy'nin bir hafta süren grevini ve küçük tavizlerini takiben, organizatörler, çevrimiçi el yapımı, vintage ve zanaat ürünleri satan herkes için bir savunuculuk organizasyonu olarak işlev göreceğini umdukları bir kar amacı gütmeyen Indie Sellers Guild'i kurdular.

Aynı zamanda loncanın örgütlenmesi ve taslak hazırlama üzerinde de çalışmış olan loncanın geçici sayman sekreteri Chiarra Lohr, “Daha geleneksel bir sendika ve diğer örgütlü işçi hareketleriyle aynı hedeflerle, mümkün olduğunca bir sendikayı örnek alıyoruz” diyor. "Biz aşağıdan yukarıya, üye odaklıyız - kararları veren ve onları aşağıya gönderen bir yönetim kurulumuz yok."

e-ticaret mağazaları birlik olma kararı aldı!

Resmi olarak 5 Eylül'de başlayacak olan lonca, organizatörlerin yaklaşık 30.000 mağazanın desteklemek için imza attığını tahmin ettiği bu bahar grevinin ivmesini geliştirmek istiyor. Bu sayı, Etsy'deki 5 milyondan fazla satıcının sadece bir kısmı, ancak satıcıların platformda iş yaparken hissettikleri, satıcı desteği eksikliği, nakliyecilerin akın etmesi ve artan işlem ücretleri de dahil olmak üzere uzun süredir devam eden hayal kırıklıklarından yararlandı.

Etsy, çevrimiçi el yapımı ve zanaat ürünleri pazarına hükmediyor ve birçok satıcı on yıldan fazla bir süredir platformda. Birçok satıcı için, şirketin kendisini çevrimiçi alışveriş ve satış için daha iyi bir seçenek olarak konumlandırdığı Etsy'nin ilk günlerinden kalan bir sadakat duygusu da var.

Ancak Etsy, platform politikalarını değiştirdiği, kurumsal yapısını elden geçirdiği ve büyümeye öncelik verdiği için bazı satıcılar geri adım atmaya çalıştı. Organizatörler, loncanın, satıcıları koordineli ve halka açık bir şekilde savunabilmeleri için bir araya getirmenin bir yolu olacağını söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.