Güncel

EBA çöktü! Bakan açıklama yaptı

Online derslere olan ilginin artmasıyla birlikte EBA sistemi çöktü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu ile ilgili açıklamada bulundu.

EBA çöktü! Bakan açıklama yaptı

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Mart ayı sonrası okullar uzaktan eğitim modeline geçmek zorunda kalmışlardı. Milli Eğitim Bakanlığı koronavirüs pandemisi sürecinde eğitim tarafındaki kayıpları en aza indirmek için mevcut olan EBA sistemini daha da güçlendirerek, sisteme canlı ders seçeneğini de eklemişti.

Bu sayede öğrenciler pek çok dersin takibini EBA üzerinden öğretmenleri vasıtasıyla gerçekleştirebiliyorlardı.

Asıl plan bu dönem başıyla birlikte yüz yüze eğime geçilmesi yönündeydi. Fakat vaka sayılarındaki artış nedeniyle uzaktan eğitim sürecinin bir süre daha devam etmesinde karar kılındı.

EBA çöktü! Bakan açıklama yaptı

Eylül ayının sonlarına gelmemiz ve yaz tatili için giden insanların geri dönmeleri sebebiyle EBA’ya olan talep de arttı.

Bugün EBA’ya o kadar yoğun bir talep oldu ki EBA çöktü. EBA’da yaşanan teknik sıkıntılar sonrasında Bakan Ziya Selçuk konu ile ilgili kısa bir açıklamada bulundu. Selçuk “Bu bizim için aslında olumlu bir haber. Talepte sıçrama oluştu. Bununla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyorlar.” dedi.

Gerçekten de öğrencilerin EBA’ya olan ilgisinin artması güzel bir durum. Bu tür olaylar dünyanın en büyük sitelerinde bile yaşanabiliyor. Yani anlık yığılmadan ötürü erişim sıkıntıları ortaya çıkabiliyor. Öğrencilerin EBA’ya olan ilgisinin artması, uzaktan eğitime geçiş süreci için önemli bir gelişme.

Muhtemelen EBA ile ilgili sorunlar önümüzdeki saatlerde tamamen aşılacaktır.

Yorumlar
X Artık Biliniyor
Bardağın dolu tarafından bakarken diğer boş olan kısım bardakta mısır.
Cevapla
ilayda keklik kose
tesekkur ederim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.