Güncel

Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı

Yeni Zelanda'da düzenlenen terör katliamını öven Ekşi Sözlük yazarı Antalya'nın Alanya ilçesinde gözaltına alındıktan sonra tutuklandı. Yazar hakkında inceleme başlatılmıştı.

Ekşi Sözlük yazarı tutuklandı

Dün Yeni Zelanda'da Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen hain saldırıyı öven Ekşi Sözlük kullanıcısı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı; Alanya'da yaşayan A.A hakkında gözaltına kararı verdi ve camilere saldırıyı öven A.A gözaltına alındı. A.A. daha sonra tutuklandı. 

Ekşi Sözlük yazarı gözaltına alındı

Yeni Zelanda'da gerçekleştirilen terör saldırısından sonra Ekşi Sözlük yazarı A.A "Videoyu izlerken keşke Türkiye'ye gelip bu cuma günü camileri temizlese diye iç geçirdim" diyerek tepki çeken bir yorumda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ekşi Sözlük yazarı A.A hakkında soruşturma başlatmıştı.

Ekşi Sözlük konuyla ilgili açıklama yapmıştı

Ekşi Sözlük tarafından yapılan açıklamada; "Yeni Zelanda'da camiye saldırı başlığına yazılan kabul edilemez bahse konu entry, birkaç dakika içerisinde fark edilerek aynı dakikalar içerisinde silinmiş, entry'i yazan kullanıcının hesabı ise nefret söylemi sebebiyle kapatılmıştır. Konuyla ilgili emniyet birimleri tarafımızla iletişime geçmiştir, yasal süreç işlemektedir" denildi.

Yorumlar
Alper
Bu ekşi sözlük daha rezil bir platfrom
Cevapla
Tipitip
Aşağılık herif.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.