Güncel

El Salvador'un Bitcoin Plajına inanılmaz yatırım!

El Salvador'un Bitcoin Plajı 200 milyon doların üzerinde altyapı yatırımı alacak!

El Salvador'un Bitcoin Plajına inanılmaz yatırım!

El Salvador'da, kripto para biriminin kabul edilmesinin bir sonucu olarak “Bitcoin Plajı” olarak yeniden adlandırılan bir plaj olan El Zonte, El Salvador hükümeti tarafından uygulanacak stratejik bir planın parçası olarak altyapı yükseltmeleri alacak.

El Salvador'un Bitcoin Plajına inanılmaz yatırım!

Plajın bölgede döngüsel bir ekonomi geliştirmek için Bitcoin'i ( BTC ) benimsemesi göz önüne alındığında, plaj ikonik bir statü kazandığını söyleyebiliriz. Bu harcamalar, destinasyona giden turistlerin tatil deneyimini geliştirmek için yepyeni olanakların inşasına gidecek. 

Başkan Nayib Bukele, bu yatırımların gerçekleştirilmesiyle ilgili olarak 26 Ağustos'ta şu açıklamayı yaptı:

“Birçokları için El Zonte, Bitcoin Plajı olarak bilinir; Alışveriş merkezi, otopark, beach club, arıtma tesisinin yer alacağı 15.000 metrekarelik alanı yeniden canlandırmak için onaracağız”

La Libertad bölgesine ek olarak, yaygın olarak El Tunco olarak bilinen Surf City plajı da bu yenilemelerden faydalanacak. Bukele, yatırımın bisiklet yolları, yeni bir drenaj sistemi, yaya geçitleri ve 14 köprüyü içeren 203 milyon dolardan fazla olduğunu söyledi.

“Bu yıl Littoral Yolu'nun 21 kilometresini dört şeride genişleteceğiz. Bir de asfalttan daha pahalı ama çok daha uzun ömürlü hidrolik betonla yapacağız” dedi.

Bitcoin'in turizmdeki rolü

Bu, bölgeye turizmi artıran stratejik girişimler getirmeyi amaçlayan Surf City projesinin ikinci aşamasının bir parçası. Bu yatırımlar, hükümetin geçmişte Bitcoin ve sörfün ulusal turizmin genişlemesindeki rolüyle ilgili söyledikleriyle uyumludur ve bu uyum, bu yatırım setini tutarlı hale getirir.

Yakın tarihli bir rapor, El Salvador'un turizmden elde ettikleri kârı pandemi öncesi seviyelerine geri döndüren ülkeler listesindeki ülkelerden biri olduğunu doğruladı. Bukele bunu üç faktöre bağladı: ülkedeki çetelere karşı devam eden savaş, sörf endüstrisinin büyümesi ve kripto para birimi Bitcoin.

Bu, bölgeye turizmi artıran stratejik girişimler getirmeyi amaçlayan Surf City projesinin ikinci aşamasının bir parçası. Bu yatırımlar, hükümetin geçmişte Bitcoin ve sörfün ulusal turizmin genişlemesindeki rolüyle ilgili söyledikleriyle uyumludur ve bu uyum, bu yatırım setini tutarlı hale getirir.

Yakın tarihli bir rapor, El Salvador'un turizmden elde ettikleri kârı pandemi öncesi seviyelerine geri döndüren ülkeler listesindeki ülkelerden biri olduğunu doğruladı. Bukele bunu üç faktöre bağladı: ülkedeki çetelere karşı devam eden savaş, sörf endüstrisinin büyümesi ve kripto para birimi Bitcoin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.