Xiaomi Global sürüme ait olan 2 modelini daha güncellemeye başladı!

Xiaomi bazı modellerini güncellemeye devam ediyor. Global olarak sunulan 2 modeline daha güncelleme veren firma bu kullanıcılarını memnun edebilir.

Xiaomi Global sürüme ait olan 2 modelini daha güncellemeye başladı!

Xiaomi'nin popüler cihazlarını güncellemeye devam ediyor. Global sürümlere ve diğer bazı bölgeler için yayınlanan güncellemenin detaylarını bu haberimizde bulabilirsiniz. 

Xiaomi Global sürümlerini güncelliyor

Kullanıcıların uzun süredir sabırsızlıkla beklediği MIUI 13 güncellemesi birçok bölge için yayınlanırken, henüz yayınlanmayan bölgeler de bulunuyor. Güncelleme bazı modellerde performansı arttırırken bazı cihazlarda ise sorunlara neden olabiliyor. Bugün itibarıyla Global modeller için yeni Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesi yayınlanmış durumda. Bu güncelleme, Xiaomi Ağustos 2022 Güvenlik Yamasını da içeriyor. Güncellemenin yapı numarası ise V13.0.6.0 SJDMIXM'dir.

Mi 10T/10T Pro, kutudan Android 10 tabanlı MIUI 12 ile piyasaya sürülmüştü. 2 Android ve 2 MIUI güncellemesi alan cihazın güncel sürümleri V13.0.6.0 SJDMIXM, V13.0.6.0 SJDINXM, V13.0.5.0 SJDIDXMV13.0.8.0 SJDEUXM, V13.0.1.0 SJDTRXM ve V13.0.1.0 SJDRUXM'dir. Mi 10T/10T Pro cihazları en son yayınlanan büyük bir Android güncellemesi almıştı. Artık bu cihazlar, bundan sonra herhangi bir büyük Android güncellemesi almazken, MIUI 14 güncellemesini ise alacaklar.

Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesi, sistem kararlılığını arttırırken bazı yeni özellikler getiriyor. MIUI 13 güncellemesinin bu kadar çok beklenmesinin nedeni, sistem kararlılığını geliştirmesi ve beraberinde yeni özellikler getirmesidir.

Bu özellikler arasında yeni kenar çubuğu, duvar kağıtları ve widget'lar gibi ekstra özellikler bulunuyor. Global için yayınlanan yeni Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesinin değişiklik günlüğüne bir göz atalım.

Xiaomi global sürüme ait 2 modelini daha güncelliyor!

Global için yayınlanan yeni Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesinin değişiklik günlüğü, Xiaomi tarafından sağlanmaktadır.

 

Sistem

  • Android Güvenlik Yaması Ağustos 2022'ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Rusya, Endonezya, Global, Avrupa, Türkiye ve Hindistan için yayınlanan Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesinin değişiklik günlüğü Xiaomi tarafından sağlanıyor.

Sistem

  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI 13
  • Android Güvenlik Yaması Nisan 2022'ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabiliyor
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel durumda