Electro World, yerli firma Bimeks'e satıldı!

İşte türk firmanın Electro World'e biçtiği değer!

Electro World, yerli firma Bimeks'e satıldı!

Teknoloji dünyası şaşırtmaya devam ediyor. Dünya ve Avrupa genelinde şirketlerin hisselerinin satılışı ve devir antlaşmaları şu sıralar gündemden düşmeyen haberler arasında. Özellikle teknoloji pazarında gerçekleşen bu değişim rüzgarları haber sitelerinin manşetlerinde dolaşıyor. Bu değişim rüzgarlarının estiği şirketlerden birisi de Electro World oldu. 

1378455438_electroworld390076778.jpg

İngiliz şirketlerinden Dixons RetailElectroworld mağazalarının Türkiye faaliyetlerini Bimeks'e satacağını açıkladı. Dev elektronik şirketi Electroworld'ün satılması basında ve ekonomi dünyasında büyük şaşkınlık yarattı. 

1378454438_elektro-world-teknoloji1.jpg
İngiliz perakendecilik şirketi Dixons Retail, Electroworld'ün satışını resmi olarak duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, satış bedelinin 2 milyon sterlin civarında olacağı ifade edildi. Electroworld Türkiye'nin Nisan 2013'te sona eren mali yılda faaliyet zararının 9 milyon sterlin ve satışlarının ise 170.7 milyon sterlin olduğu belirtildi. Electroworld'ün Türkiye'de 18 franchise mağazası dahil olmak üzere 32 mağazası bulunuyor. Açıklamada satışın bu yılın sonuna kadar tamamlanmasının beklendiği belirtildi.