Güncel

Elektrikli scooter kullananlara kötü haber!

Sokaklarda sıklıkla görmeye başladığımız elektrikli scooter araçlarına trafik polisleri tarafından ceza kesilmeye başlandı.


Konuyla ilgili şikayetler özellikle sosyal medya üzerinden paylaşılıyor. Buna göre trafik polisleri cezaları elektrikli scooter araçlarının trafikte kullanılmasından dolayı kesiyor. Örneğin Twitter'da Emir Sönmez isimli kullanıcı İstanbul Bağdat Caddesi'nde elektrikli scooter kullandığı için aldığı cezanın makbuzunu paylaştı. Paylaşımda cezanın sebebi olarak 'elektrikli scooter kullanmak. Karayolunda kullanılamaz' ifadesi yer alıyor. Cezanın miktarı ise 130 TL.

Elektrikli scooter kullanlara ceza kesilmeye başlandı

Özellikle Martı platformuyla bilinen ve İstanbul'da yaygın olarak kullanılan kiralık elektrikli scooterların yanısıra bireysel olarak da satın alınabilen bu araçların trafikte kullanılması ile ilgili tartışmalar bir süredir devam ediyordu.

Taksiciler tarafından da eleştirilen Martı platformu, haksız rekabete neden olduğu iddiaları ile gündeme gelmişti.

Yorumlar
orkun
vergi reis
Cevapla
Uğur
İyi hoş güzel trafikte kullananlara yazılsın lakin taksicilere ne oluyor Allah aşkına ya herkes arabasını felan satsın o zaman sadece taksi kullanılsın haksız rekabet oluyor böyle hem kısa mesafe götürme alternatif olunca da haksız rekabet de oldu
Cevapla
Recai TATLIDİL
Çağ atlıyoruz ya gencler😂😂😂😂
Cevapla
??????
Kural tanımayan ve trafik içinde tehlike oluşturan her kim ne olursa olsun ceza kesilmeli yerinde karar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.