Güncel

Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Elektronik eşya alımlarında uygulanan taksit sayısı BDDK kararı ile düşürüldü.

Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK aldığı yeni bir kararla mobilya, kuyum ve elektronikte taksit sayısını düşürdü.

Elektronik eşyada taksit sayısı düşürüldü

Ekonomi ile ilgili kararlar ile elektronik eşya alımlarında belli oranlarda taksit uygulanıyordu. BDDK tarafından alınan karar ile bazı kategorilerde yapılan düzenleme ile taksit sayıları daha da düşürüldü.

Buna göre kredi kartında taksit sayısının; basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda 8 aydan 6 aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan televizyon alımları hariç elektronik eşya alımlarında 6 aydan 4 aya, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında 18 aydan 12 aya indirilmesine karar verildi.

Yani bugüne kadar televizyon hariç elektronik eşya alımlarında uygulanan kredi kartına 6 aylık taksit sayısı 4 aya indirilmiş oldu. Mevcut durumda elektronik cihazların bazı kalemlerinde bireysel kredi kartlarına zaten taksit yapılamıyordu. Kurumsal kredi kartları ise telefon gibi normalde taksit uygulanamayan kategorilerde taksitli satış için kullanılıyordu.

Bu yeni düzenleme ile taksitle alınabilen her türlü elektronik eşyada en fazla taksit sınırı 6 ay olacak.

Yorumlar
💎G@kko💎
Olması gereken de budu zaten her zaman paramız yabancı firmalara gidi çok acayip bi lüks tüketimi var
Cevapla
Gauge
Tasit sayisi az olunca para yabanciya gitmiyo mu?. Yine her zaman ki gibi , boş yorum yapmışsın.
Alahan
Paranı tasarruf etmek için yasaklara mı ihtiyacın var?
Cemo
Devlet taksiti cari açık azalsin diye fazla taksiti kartlara engelliyor millet bankalardan kredi cekip dahada körüklüyor bu ne mantiksiz sacmalik. ülkede bizden bir halt olmaz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.