Elon Musk Birleşmiş Milletler'e ayarın kralını verdi! Helal olsun!

Elon Musk sosyal medyada yine gündem oldu. Musk Birleşmiş Milletler'e verdiği ayar ile gündeme geldi. İşte konunun detayları.

Elon Musk Birleşmiş Milletler'e ayarın kralını verdi! Helal olsun!

Dünyanın en zenginleri listesinde ilk üçte yer alan Elon Musk, servetiyle olduğu kadar yaptıklarıyla da gündeme geliyor. Uzun süredir kripto paralara olan ilgisiyle sosyal medyanın gündeminde yer alan Musk, şimdi de Birleşmiş Milletlere verdiği ayarla trend oldu.

Bilindiği üzere Birleşmiş Milletler'in pek çok sosyal sorumluluk projesi bulunuyor. Bu projelerden geneli insanların daha rahat koşullarda yaşamaları üzerine şekillendirilmiş. Örneğin Afrika gibi bölgelerde aç olan insanların gıda problemini çözmek gibi.

Hatta bunun için kurulmuş bir program bile var; World Food Programme yani Dünya Gıda Programı.

Bu program için geçtiğimiz günlerde popülarist bir paylaşım yapıldı. Eğer Musk servetinin yüzde 2'sini bağışlasa dünyadaki gıda yani açlık sorunu çözülür iddiası ortaya atıldı.

Elon Musk Birleşmiş Milletler'e ayarın kralını verdi! Helal olsun!

Hali hazırda Elon Musk'ın servetinin yüzde 2'si yaklaşık olarak 6 milyar dolara denk düşüyor. Sosyal medyayı yakından takip eden Musk, bu paylaşımı görmezden gelmedi ve eğer gıda probleminin çözüleceğine dair garanti verilirse 6 milyar doları bu programa bağışlamaya hazır olduğunu dile getirdi.

Musk'ın bu bağış için tek şartı var. O da dünyadaki açlık sorununun çözülmesi. Muhtemelen BM böyle bir yanıt beklemiyordu. Şimdi bu yanıt sonrasında BM'nin nasıl bir tavır sergileyeceği ise merak konusu. Bekleyip göreceğiz.