Güncel

Elon Musk geçmişte Tesla'yı Apple'a satmak istemiş!

Elon Musk zamanında Tesla'yı Apple'a satmak istediğini ancak Cook'un görüşmeye bile gelmediğini söylüyor.

Elon Musk geçmişte Tesla'yı Apple'a satmak istemiş!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Apple'ın 2024 yılında araç üretmeye başlayacağı haberlerinden sonra Elon Musk'tan bir açıklama geldi. Açıklamasında zamanında Tesla'yı Apple'a satma girişiminde bulunduğunu ifade etti. 

Elon Musk geçmişte Tesla'yı Apple'a satmak istemiş!

Dün ortaya çıkan habere göre Apple, uzunca bir süredir üzerinde çalışılan ancak bir türlü hayata geçemeyen Project Titan konusunda sona yaklaştı. Bu durumda araç, özel bir batarya ve otonom sürüş sistemine sahip olarak, çok büyük bir ihtimalle de 2024 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak kaynaklar, pandemi koşullarına göre bu tarihte değişiklikler olabileceğini ve 2025'e sarkabileceğini söylüyorlar.

Ortaya çıkan bu haberlerden sonra Elon Musk konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Açıklamalarını Twitter üzerinden gerçekleştiren Elon Musk, Model 3'ün en zor zamanlarında Tesla'yı Apple'a satmak istediğini ifade ediyor. Hatta bu konuyla ilgili olarak da Apple ile iletişime geçip Tim Cook'la görüşmek isteyen Musk, Apple CEO'sundan beklediğini bulamamış. Konuyla ilgilenmeyen Tim Cook, Elon Musk ile görüşmeyi kabul etmemiş.

Elon Musk geçmişte Tesla'yı Apple'a satmak istemiş! - Resim : 1

Ancak bu durum Musk'ın Tesla'nın satışıyla alakalı yaptığı ilk açıklama değil. Musk'ın 2015 yılında yayınlanan biyografisinde, 2013 yılında Tesla'yı satmak için Google ile anlaşma yaptığını belirtiyor. Ancak daha anlaşma tamamlanmadan, Tesla'da büyük bir satış artışının olduğu ve ödemelerin gelmesinden sonra anlaşmanın iptal edildiği yazıyor. 

Yorumlar
Z Kral
Apple diye kalite diyen enayiler ya bide kalkmış kalite diyor hani mesela bir ünlü birisi bir şey satar 700 TL olur fakir satar 10 TL olur siz gidin Apple bulmuş sizin gibi enayileri bana Apple özelliklerini şöyle hızlı şarj daha yok iPhone'da neden bahsediyorsun enayiler
Cevapla
💎G@kko💎
Apple kalite demek
Cevapla
HAHAHHAHAH
fakir insanlar işte pahalı ürün görünce kaliteli sanıyor xD
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.