Güncel

Elon Musk görevine devam ediyor

Yönetim kurulu tarafından Tesla'daki CEO'luk görevi için yapılan oylamadan Elon Musk'la devam kararı çıktı.

Elon Musk görevine devam ediyor

Geçtiğimiz günler Tesla'nın önde gelen hissedarlarından biri olan Jing Zhao isimli yatırımcı, Musk'ın yönetim kurulu başkanlığını bırakarak bağımsız bir yönetici pozisyonunda olmasını önermiş, bunun üzerine Musk'ın CEO olarak göreve devam edip etmemesi tartışmalara yol açmıştı.

Şirketteki görevine devam kararının çıkmasına rağmen Musk aleyhine Tesla'da ciddi bir kampanya yürütülüyor. Business Insider’ın haberine göre; dünyanın en büyük varlık fonu olan 1 trilyon dolarlık Norveç Varlık Fonu'nu yöneten Norveç Yatırım Bankası Tesla'da yönetim kurulu başkanı ile CEO'nun rollerinin ayrılması yönünde oy kullandığını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada CEO ile yönetim kurulu başkanının ayrılmasının şirketi daha yönetilebilir bir yapıya kavuşturacağı söylendi.

Zamanında Mac satışlarının 1984 sonlarına doğru düşüş yaşaması ve hedeflerin tutturulamaması, Steve Jobs ile CEO Scully’nin arasını açmıştı. Scully, Mayıs 1985’te Jobs’ı Macintosh bölüm başkanlığından alarak firmadan kovmuştu. Umarız Musk'ın sonuda Steve'e yapılanlar gibi olmaz.

Şimdilik bu tehlikeyi atlatmışa benziyen CEO, bakalım gelecek zamanlarda bu konu ile ilgili bazı önlemler alabilecek mi göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.