Elon Musk için şok hakaret! Kavgada söylenmez!

Dünyanın en zengin insanı için son derece ağır sözler sarf eden Dawn Project’in kurucusu Dan O’Dowd’ın bu sözleri söyleme nedeni Tesla hayranlarını ikiye böldü.

Elon Musk için şok hakaret! Kavgada söylenmez!

Tesla, elektrikli otomobiller söz konusu olduğunda akla gelen ilk isim. Gerçekten de yıllardır bu sektöre yönelik yaptığı çalışmalar ve gösterdiği yeniliklerle dikkat çeken Amerikalı şirket, aynı zamanda otonom sürüş teknolojileriyle de çok fazla gündeme geliyor. Genelde Tesla araçların otonom sürüş özelliği ile ilgili pozitif videolar görsek de, zaman zaman “Tesla modeli kazaya karıştı” gibi akıllarda soru işareti bırakan haberler de çıkmıyor değil.

Ancak Dawn Project’in YouTube hesabından yayınlanan ve Tesla modellerinin çocuk mankenleri algılayamayarak çarptığını gösteren videolar, sansasyon konusunda liderliği kimseye bırakmamıştı. Bu videoların yayınlanmasıyla birlikte bir anda viral olması ise, Tesla’nın tepkisini çekmiş ve görüntülerin hatalı olduğu duyurulmuştu.

Elon Musk için şok hakaret! Kavgada söylenmez!

Bu videolara ilişkin birçok defa “iftira” açıklamasını yapan ve söz konusu videoların çekilmesi sırasında Tam Otonom Sürüş özelliğinin açık olmadığını dile getiren Elon Musk, geçtiğimiz gün sözlü ihtarlarını bir kenara bırakarak avukatları vasıtasıyla ilgili videoların kaldırılması için Dawn Project’e ihtarname yolladı.

Bununla birlikte ilgili ihtarların kendisine ulaşması sonrası bir açıklama yapan şirketin milyarder patronu Dan O’Dowd ise, Elon Musk için avukatlarının gölgesinde yaşayan ve sürekli ağlayan bir bebek ifadelerini kullandı. Daha önce benzeri görülmemiş sertlikte olan bu açıklamalar Tesla hayranlarını ikiye bölerken, Elon Musk’ın bu benzetme için nasıl bir yanıt vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.