Güncel

Elon Musk SolarCity'ye de el attı

Girişimci Elon Musk, kurucusu olduğu Tesla'dan sonra bir diğer şirketi olan Solrcity'ye de el attı. Firmadan yeniden yapılanmaya giden Musk, üretim tesislerinin bir kısmını kapattı.


Seri girişimci Elon Musk, zor günler geçiren elektrikli otomobil üreticisi şirketi Tesla'dan sonra güneş enerjisi panelleri üreten SolarCity'ye de el attı. Şirketleri mali sıkıntıda olduğu için yeniden yapılanmaya giden Elon Musk, SolarCity için de benzer adımlar atmaya başladı. İlk adım ise Solarcity'nin bazı üretim tesislerinin kapatılması oldu.

Tesla'ya destek olmak için kurulan ve araç şarj istasyonlarının enerjisini sağlayan SolarCity'nin güneş paneli üretimi ve montajı yapan dokuz eyaletteki 10'un üzerinde tesisinin kapatıldığı açıklandı. Reuters'ın habere göre Tesla'nın CEO'su Elon Musk'ın kuzenleri tarafından kurulan SolarCity, ABD'nin ünlü yapı mağazaları Home Depot ile olan ortaklığını da tek taraflı olarak iptal etti.

Son gelen bilgilere göre SolarCity'nin 60 tesisinin açık kaldığı, 14'ünün ise kapatıldığı belirtildi. Tesla, kapatılan fabrikalar sonrasında işsiz kalan çalışanların sayısını açıklamazken, konuyla ilgili olarak ise resmi bir açıklama da yapmadı.

Tesla zor günler geçiriyor

Son günlerde zor günler geçiren Tesla'da 3 bin 600 kişinin işten çıkarılmasına karar verilmişti. Maddi olarak sıkıntılı günler geçiren Tesla'nın ardından SolarCity'de benzer adımlar atan Elon Musk, şirketlerini ve işini kurtarmaya çalışıyor. Musk'ın bir diğer şirketi olan SpaceX'te ise şimdilik yeni bir düzenleme yapılmadı. Muhtemelen önümüzdeki dönemde bu şirkette de bazı düzenlemeler yapılabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.