Güncel

Elon Musk: Tesla borsadan çekilmeyecek!

Elon Musk, gelen tepkilerin ardından Tesla'nın borsada işlem görmeye devam edeceğini duyurdu.


Geçtiğimiz haftalar, 2018'in kariyer açısından en kötü senesi olduğunu söyleyen ve güvenirliliği konusunda kötü haberlerle gündemde yer alan Elon Musk, gelen tepkilerin ardından Tesla'nın borsada işlem görmeye devam edeceğini duyurdu.

Özellikle Tesla, son zamanlarda oldukça kötü bir dönemden geçiyor. Şirketin zar zor ayakta durduğu günlerde Musk'ta elinden geleni yapmaya çalışıyor çalışmasına ancak verdiği sözleri yerine getirememesi ile de her geçen gün güvenilirliğini kaybediyor.

Son günlerde Musk'ın Tesla'yı özelleştireceğine dair yaptığı açıklama dikkat çekmişti. Musk bu açıklama yatırımcılardan büyük tepki almış ve haberi verirken uyuşturucu madde etkisi altında olduğu konusu da gündemi hayli meşgul etmişti.

Elon Musk: Tesla borsadan çekilmeyecek!

Tüm tepkilerin ardından Musk'tan bu konu hakkında bir açıklama geldi. Musk yaptığı açıklamada şirketin halka açık kalmasının daha mantıklı bir adım olacağı kararına vardığını belirtti. Musk'ın bu kararı almasının en büyük sebebinin, yatırımcılardan gelen geri dönüşler ve eleştiriler olduğu düşünülüyor.

Musk açıklamasında "Tesla hisselerini ellerinde bulunduran yatırımcıların birçoğunun, şirketin halka açık olarak kalmasının daha iyi bir yol olduğuna inandıkları görülüyor" ifadelerine yer vermiş. Açıkçası Musk'ın yersiz açıklamaları ve tutumu sadece reklam amacıyla mı bilinmez ancak artık kabak tadı vermeye başladığı da bir gerçek.

Yorumlar
misafir
şirket yönetimi bu adamın elinden alınmalı. ne yaptığını bilmiyor..daldan dala atlayan maymun iştahlı..
Cevapla
Holi Karbon
Şirket zar zor mu ayakta duruyor? yada kariyeri açısından en zor sene mi? sizin kaynaklarınız neler merak ettim.Adam gibi tercüme yapamayanTürkçe siteleri baz alıp saçmalamasanız diyorum. Bir kere adam kariyerim açısından en zor senem demedi ki.Dediği çalışma tüm vaktini ayırma (fabrikalarda yatıp kalkma gibi) bütün enerjisini bu yöne kanalize edip yıpranmaktan ve üzerindeki baskıdan bahsetti. İkincisi Tesla'nın zor durumda olduğu nereden çıktı? Adam yıllar önce yapılan planlamadan sadece 6 ay geride ki bu çapta projeler için çok iyi bile .Model 3'üm haftalık üretimi 6 Bine dayanmış ve teslimatlar hızla sürüyor ,.Sene sonu hedefleri haftalık 10 bin ve analistler bunu başaracak gibi diyor.Hal bu iken sen batıyor teranelerine devam et.Tavsiyem yerli değil yabancı kaynakları takip etmendir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.