Elon Musk Twitter'a dava açtı!

Tesla CEO'su Elon Musk Twitter'a karşı dava açtı. Satın almayı iptal etmesinin ardından ortalık karışınca olay mahkemeye taşındı.

Elon Musk Twitter'a dava açtı!

Elon Musk, Cuma günü Twitter'a karşı dava açtı. Dava gizli olarak açılmış olmasına rağmen kısa sürede sosyal medyaya yayıldı. Tesla CEO'su Musk geçtiğimiz dönemlerde 44 milyar dolara Twitter'ı satın almayı teklif etmişti, ancak bu teklifinden vazgeçince ortalık karıştı.

Twitter, Musk'ın teklifi geri çekmesinin ardından Musk'a dava açtı. Bunun üstüne şimdi Musk da karşı dava açmış görünüyor. 164 sayfalık belge kamuya açık olmamasına rağmen, mahkeme kuralları uyarınca yeniden düzenlenmiş bir versiyonu yakında kamuoyuna açıklanabilir.

Twitter'ın Musk'a açtığı dava hakkında ilk duruşma 17 Ekim'de gerçekleşecek. Musk bu duruşmayı da Şubat ayına erteletmeye çalışmıştı ancak bu çabası da başarısız oldu. Bunun üstüne Tesla CEO'su kendi davasını açtı.  Twitter konuyla ilgili yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Elon Musk Twitter'a dava açtı!

Elon Musk Twitter'a dava açtı! - Resim : 1

Dünyanın en zengin insanı ve Tesla CEO'su Musk, devralmayı bıraktığını söyledi ve Twitter platformundaki sahte hesapların sayısını yanlış tanıtarak anlaşmayı ihlal etmekle suçladı.

Şu anda söz konusu davada Twitter kazanıyor gibi görünüyor. Twitter, ayrıca Musk'ı şirket içinde kaosa neden olmak için suçluyor. İki taraf temelde 17 Ekim'deki bir davayı kabul etmişti. Ancak Musk  davada kaybeden taraf olacağından endişe ediyor, bu sebeple kendisi de dava açtı. Satın almanın bu noktada gerçekleşmeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak Musk yüklü bir tazminat ödemek zorunda kalabilir.