Güncel

Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarlarından biri oldu!

Attığı tweetler ile Twitter üzerinde ciddi bir kitleye sahip olan Elon Musk şimdi Twitter'ın en büyük hissedarlarından biri oldu. İşte tüm detaylar.

Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarlarından biri oldu!

Twitter'da çok ciddi bir kitle üzerinde kontrol sahibi olan Elon Musk şimdi Twitter'ın  en büyük hissedarlarından biri haline geldi. Musk, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'da yüzde 9,2 hisse almış. Bu verinin internete sızmasının ardından Tesla CEO'sunun Twitter'ın en büyük hissedarlarından biri olduğu ortaya çıktı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan Pazartesi günü yapılan dosyalama, elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'sunun sürpriz hareketini ortaya çıkardı. SEC dosyası Musk tarafından Pazartesi günü imzalandı. Musk, hisseleri satın alma nedenleriyle ilgili hemen herhangi bir açıklama yapmadı.

Elon Musk, Twitter'ın en büyük hissedarlarından biri oldu!

Elon Musk Twitter üzerinden attığı tweetlerle ciddi bir kitleye hakim. Özellikle kripto paralar ile ilgili attığı her tweette adeta sektör üzerinde kontrol sahibi olan Musk şimdi bu platformdaki en önemli hissedarlarından biri haline de geldi. Musk'ın bu hamlesi kısa sürede internette de olay oldu.

İki haftadan kısa bir süre önce Elon Musk yukarıdaki tweeti attı. Bloomberg verilerine göre Musk'ın yüzde 9,2'lik Twitter hissesi kendisini şirketteki en büyük hissedar yapacak. Bu miktar, kurucu Jack Dorsey'in yüzde 2.25'lik pozisyonunun dört katından fazla.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.