Güncel

Thodex olayı karmaşıklaşıyor! Yeni detaylar geldi

Thodex davasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Kurucu Fatih Özer'in kardeşlerinin ifadeleri ortaya çıktı. İşte detaylar.

Thodex olayı karmaşıklaşıyor! Yeni detaylar geldi

Thodex vurgunuyla ilgili her gün yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir çok insanın etkilendiği vurgunda olaylar çözülmeye başladı. Yenim detaylara göre ise işler derinleşiyor.

Ortaya çıkan yeni verilere göre şirket sermayesinin 400 bin lira olduğu, şirket kurucusunun Faruk Fatih Özer olduğunu tespit edildi. Ortaya çıkan iddianameye göre sisteme giriş bir referans kodu oluşturup arkadaşların da davet edilebileceği bir sisteme dayanıyormuş. Konuyla ilgili olarak "Sizin referansınızla gelen her arkadaşınızın üzerinden anında komisyon geliri kazanın. Ne kadar çok kişi davet ederseniz, kazancınız o kadar fazla olacaktır" şeklinde motivasyon sağlandığı da ortaya çıktı.

Thodex olayı karmaşıklaşıyor! Yeni detaylar geldi

thodex

Binlerce kişinin dolandırıldığı Thodex davasıyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan detaylara göre Bitcoin ATM ile Bitcoin ve Altcoinleri nakit paraya veya nakit parayı Bitcoin ve altcoinlere çevirebileceği anlatılan internet sitesinde işlemler basit ve güvenilir olarak lanse edilmiş ancak iddianamede işlerin tam tersi gittiği vurgulanıyor. Kredi veya banka kartı ile kripto para satın alımı yapıldığı ve her türlü kolaylığın sağlandığı ortaya çıktı.

Ayrıca Thodex kurucusunun kardeşlerinin de ifadeleri ortaya çıkmaya başladı. Şirketin kurucusu firari Fatih Faruk Özer'in kardeşi Serap Özer, ağabeyinin kendisine, "İşler yolunda gitmiyor. Ya ortak bulacağım ya da şirketi satacağım" dediğini aktardı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.