Güncel

LPG'ye yeni zam yolda! İşte beklenen fiyatlar

Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre, LPG'ye bu akşam tekrar zam gelecek. LPG'ye 63 kuruş zam gelmesi bekleniyor. İşte tüm detaylar.

LPG'ye yeni zam yolda! İşte beklenen fiyatlar

Artan enflasyon ve küresel kıtlık problemleri nedeniyle her sektörde bir zam haberi ile karşılaşıyoruz. Bu sektörlerden biri de akaryakıt fiyatları olarak karşımıza çıkıyor. Bir süredir çalkalanan akaryakıt fiyatlarında yeni bir zam beklentisi söz konusu.

Sektör kaynaklarından gelen bilgiye göre LPG'ye bugün zam gelmesi bekleniyor. Kaynaklar LPG'ye gelen zammın 63 kuruş olacağını ifade etti. LPG'nin güncel fiyatı şu anda 11.30 seviyesinde seyrederken yeni yapılacak zamla birlikte 12 liraya yaklaşması bekleniyor.

LPG'ye yeni zam yolda! İşte beklenen fiyatlar

Söz konusu zamın doğrudan pompaya da yansıması bekleniyor. Beklenen zammın gelmesi durumunda İstanbul: 11,48 TL -> 12,11 TL, Ankara: 11,36 TL -> 11,99 TL, İzmir: 11,35 TL -> 11,98 TL şeklinde yeni bir fiyatandırma karşımıza çıkacak.

Patlak veren Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte akaryakıt fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu oldu. Dolar kurunda yaşanan çalkantılar ve global enflasyon derken geçinmek oldukça zor bir hale geldi desek yanlış olmaz. Bunun üstüne gelen zamlar da vatandaşın belini bükmeye devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.