Güncel

Elon Musk Ukrayna'ya Starlink uydu erişimi kurdu

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Ukrayna'ya yardım eli uzattı. Musk, Ukrayna'da internet erişimini sağlayacak Starlink uydu erişiminin aktif olduğunu duyurdu. İşte detaylar.

Elon Musk Ukrayna'ya Starlink uydu erişimi kurdu

SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, Ukrayna'da Starlink uydu erişiminin aktif olduğunu duyurdu.  Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Elon Musk'tan Ukrayna'ya Starlink istasyonları ve uydu internet erişimi sağlamasını istemişti. Musk bu yardım talebine olumlu dönüş yaptı.

Elon Musk ise akşam saatlerinde Twitter'dan çağrıya cevap verdi. Fedorov, Musk'a şu mesajı yollamıştı: "Sevgili Elon Musk! Siz Mars'ı kolonileştirmeye çalışırken, Rusya Ukrayna'yı kolonileştirmeye çalışıyor! Roketleriniz uzaydan başarıyla inerken, Rus roketleri Ukrayna'daki anaokullarına ve hastanelere saldırıyor! Desteğe ihtiyacımız var. Sizden Ukrayna'ya Starlink sağlamanızı istiyorum."

Elon Musk Ukrayna'ya Starlink uydu erişimi kurdu

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.