Güncel

Elon Musk uzayda reklam gösterecek!

Elon Musk'ın uzaya sadece milyarder göndermek istemediği, reklamları da uzaya göndermek istediği ortaya çıktı. İşte detaylar!

Elon Musk uzayda reklam gösterecek!

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, uzayda reklam vermek için büyük bir reklam panosu haline gelecek bir uyduyu fırlatmak için Kanadalı girişim GEC ile birlikte çalışıyor. Elon Musk, uzayda bir reklam panosunda reklam vermenizi sağlayacak bir uydu fırlatıyor

Habere göre, sadece reklam verenler değil, sanatçılar ve girişimciler de dahil olmak üzere çalışmalarının veya ürününün gösterilmesini isteyen herkes, çalışmalarını paylaşmak için CubeSat'ın reklam ekranını kullanabilecek.

Uzayda Reklam Panosu!

Elon Musk uzayda reklam gösterecek! - Resim : 1

Elon Musk'ın uzay yolculuğu ve keşfi konusundaki hırsları zamanla daha da büyüyor ve ilginç bir hal alacak gibi görünüyor. Şimdi, SpaceX CEO'su uzayda reklamcılığı gerçeğe dönüştürmek için Kanada merkezli bir startup ile el ele veriyor. Raporlara göre, teknoloji milyarderi ve söz konusu girişim, alçak dünya yörüngesine bir reklam panosu yerleştirmek için çalışıyor. Gelecek yıla kadar ekip, reklam içeriğinin Dünya'dan ışınlanmasını sağlayacak bir SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya bir uydu göndermeyi hedefliyor. Bu uyduya CubeSat denilecek ve Dünya'dan ışınlanan içeriğin görüneceği pikselli bir ekrana sahip olacak.

GEC ekibi, SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya CubeSat adlı bir uydu gönderecek. Dünya'dan reklam göndermek için kullanılabilecek uydu pikselli bir ekrana sahip olacak.

GEC (Geometric Energy Corp) girişiminin başkanı Samuel Reed, yaptığı açıklamada, uzay reklam panosunun Dünya'dan görünmeyeceğini söyledi. Özel bir kamera, uydunun görüntüsünü gezegenin arka planına karşı filme alacak ve YouTube veya Twitch gibi çeşitli çevrimiçi platformlara canlı yayın yapacak.

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu
Dünya nın yörüngesi çöple dolu reklam yerine önce çöpleri toplasınlar. Dünya yın en fazla kirletenler uzayda kirletiyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.